PARTNER PORTALU
  • BGK

Olsztyn buduje Park Centralny

  • PAP    19 sierpnia 2013 - 07:41
Olsztyn buduje Park Centralny

W Olsztynie powstaje Park Centralny, miejsce, gdzie już jesienią będzie można aktywnie spędzać wolny czas. Park budowany w zakolu rzeki Łyny, ma łączyć się z dużą strefą rekreacyjno- wypoczynkową zwaną olsztyńskimi plantami. Koszt inwestycji to 10,7 mln zł.
Jak poinformowała rzeczniczka urzędu miasta Aneta Szpaderska, wykonawca, czyli firma budowlana Prasbet z Grudziądza, uzyskał pozwolenie na roboty budowlane i teraz trwa budowa chodników i ścieżek rowerowych.

Powstaje także infrastruktura elektryczna oraz kanalizacja deszczowa. W parku powstaną wkrótce podświetlane fontanny, rzeźby oraz kładki przez rzekę Łynę, przystań kajakowa i plac centralny, gdzie będą przecinały się wszystkie ścieżki parku. Zostaną postawione ławki oraz wybudowany plac zabaw i mini amfiteatr. W parku zostanie zainstalowany monitoring i oświetlenie.

Park Centralny powstaje w śródmieściu. Przez lata 12-hektarowy teren, znajdujący się w pobliżu galerii handlowej i urzędu marszałkowskiego, był niezagospodarowany. Dawniej znajdowały się tam ogródki działkowe i gazownia.

Władze Olsztyna chcą, by Park Centralny, który ma powstać do listopada tego roku, stał się wizytówką miasta. Ma być także fragmentem dużej strefy rekreacyjno-wypoczynkowej - olsztyńskich plant, które otaczałyby starówkę i podzamcze i dochodziły do olsztyńskiego lasu miejskiego, największego w Europie terenu leśnego, położonego w granicach miasta

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.