PARTNER PORTALU
  • BGK

Olsztyn: centrum zamknięte dla samochodów, bo budują linie tramwajowe

  • PAP    7 marca 2015 - 12:09
Olsztyn: centrum zamknięte dla samochodów, bo budują linie tramwajowe

Roboty w centrum Olsztyna powinny się zakończyć na przełomie lata i jesieni. Fot. Fotolia

Od niedzieli centrum Olsztyna będzie zamknięte dla kierowców prywatnych aut. Władze miasta wprowadzają nową organizację ruchu w niedzielę licząc na to, że kierowcy się z nią zapoznają i w poniedziałek pójdzie im łatwiej. Kierowcy mówią o "drogowym Armagedonie".
Od niedzieli po centrum Olsztyna, ulicach: Piłsudskiego, Kościuszki i 11 Listopada będą mogły jeździć tylko autobusy miejskiej komunikacji, taksówki i służby ratownicze. Kierowcy prywatnych aut będą musieli jeździć objazdami wytyczonymi przez wąskie, często jednokierunkowe dotąd, ulice.

W związku z tym w lokalnych mediach i portalach społecznościowych kierowcy wieszczą "drogowy Armagedon". Tym bardziej, że nie wprowadzono żadnych zmian w kursowaniu miejskiej komunikacji, ani też nie obniżono cen biletów, by zachęcić kierowców do jazdy autobusami.

Zamknięcie dla ruchu centrum Olsztyna wiąże się z budową w mieście linii tramwajowych. Budowa już trwa w południowych dzielnicach miasta i okolicach dworca PKP i PKS (ruch jest tam znacznie utrudniony, a miejscami niemożliwy już od kilku tygodni).

Czytaj też: Olsztyn: W tym roku karta miejska - trwają testy

W ocenie władz miasta roboty w centrum Olsztyna powinny się zakończyć na przełomie lata i jesieni.

Pierwotnie władze miasta chciały zamknąć ruch w centrum przed tygodniem, ale przełożono tę decyzję o tydzień z powodu protestów kierowców i przedsiębiorców, którzy mają firmy przy zamykanych ulicach.

Informacje o nowej organizacji ruchu w centrum Olsztyna można znaleźć m.in. na stronie internetowej bezpieczny.olsztyn.eu.

Wartość wszystkich inwestycji związanych z modernizacją transportu w Olszynie wyceniono wstępnie na 105 mln euro. Projekt ten oprócz budowy linii tramwajowych i zakupu taboru przewiduje zbudowanie nowej ulicy i wprowadzenie inteligentnego zarządzania ruchem drogowym.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Aktywna Mobilność, 2015-03-09 08:28:00

    Bez tego tramwaju w Olsztynie Drogowy Armageddon miałby miejsce codziennie w coraz większym stopniu. Obecny okres utrudnień można wykorzystać do promowania lepszego poziomu refleksji na temat sensu korzystania z samochodu na dojazdy na odległość poniżej 5 km - alternatyw samochodu powinno być w mieś...cie bardzo dużo.  rozwiń