Olsztyn: w nocy z czwartku na piątek pierwsze testy tramwajowe

Rzeczniczka prasowa olsztyńskiego ratusza Marta Bartoszewicz poinformowała, że prawdopodobnie w nocy z czwartku (19.11) na piątek na ulice Olsztyna wyjadą pierwsze tramwaje, by odbyć jazdy testowe
Olsztyn:  w nocy z czwartku na piątek pierwsze testy tramwajowe
Linie zostały zbudowane na nowo, a ulice przebudowane na potrzeby pojazdów szynowych (fot. facebook.com/olsztynskietramwaje)

Bartoszewicz przyznała, że pierwsze jazdy testowe będą się odbywały nocą, by nie utrudniać ruchu drogowego. "Jeśli dziś w nocy tramwaje wyjadą, nie wiemy, jak daleką trasę pokonają. Na pewno będą jechały bardzo wolnym, można rzec, że spacerowym tempem" - podkreśliła rzeczniczka ratusza. Dodała, że przejazdy mają na celu sprawdzenie zbudowanych w ostatnich miesiącach tras tramwajowych w Olsztynie. W ostatnich dniach trasy te sprawdzane były przy pomocy specjalistycznego pojazdu.

"Prosimy kierowców o ostrożność w czasie testowania linii tramwajowych" - zaapelowała Bartoszewicz.

Władze Olsztyna od dawna zapowiadały, że zanim tramwaje zostaną udostępnione podróżnym będą musiały odbyć szereg jazd testowych "na pusto". Jako środek komunikacji publicznej tramwaje mają być olsztynianom udostępnione w połowie grudnia.

Linie tramwajowe w Olsztynie łączą sypialnianą dzielnicę Jaroty z miasteczkiem akademickim Kortowo oraz centrum miasta i prowadzą do dworca PKP i PKS.

Tramwaje wracają na olsztyńskie ulice po 50 latach przerwy, linie zostały zbudowane na nowo, a ulice przebudowane na potrzeby pojazdów szynowych za pieniądze z programu Rozwój Polski Wschodniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE