PARTNER PORTALU
  • BGK

Olsztyńska filharmonia już pod koniec roku

  • PAP    20 lipca 2010 - 21:31

54 mln złotych kosztować będzie budowa warmińsko-mazurskiej filharmonii w Olsztynie. Oddanie do użytku budynku, w którego sali koncertowej będzie mogło zasiąść pół tysiąca melomanów, zaplanowano na koniec tego roku.
We wtorek na budynku zawisła wiecha, oznaczająca, że zasadnicza część budowy, prowadzonej przez konsorcjum firm z udziałem Mostostalu Warszawa, dobiegła końca.
 
Inwestycja została dofinansowana z programu unijnego w wysokości 45 mln złotych, samorząd województwa warmińsko-mazurskiego dołożył 9 mln zł. Do tej pory na Warmii i Mazurach filharmonia nie miała własnej siedziby; gościny użyczała jej szkoła muzyczna.
 
Sala koncertowa usytuowana jest w głównej części powstającego budynku, a wokół niej rozmieszczone są pozostałe pomieszczenia. Widownia pomieści 505 widzów, z czego na balkonach 140. Przewidziano recepcję, informację, bufet z kawiarnią, sale prób i garderoby. Nie zabraknie także części hotelowej z pokojami dla dyrygentów i artystów przyjeżdżających na występy. Garaż podziemny pomieści 150 samochodów. Nowa siedziba filharmonii jest przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
 
Pierwszych koncertów melomanii będą mogli wysłuchać w nowej filharmonii w pierwszym kwartale 2011 roku. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.