PARTNER PORTALU
  • BGK

Oni wybudują za 21 mln zł halę sportową w Zakopanem

  • Propertydesign.pl    31 października 2014 - 12:00
Oni wybudują za 21 mln zł halę sportową w Zakopanem

Centralny Ośrodek Sportu-Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem wybrał Mostostal Warszawa SA na generalnego wykonawcę inwestycji. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Locum M. Paszyn.
Obiekt o powierzchni całkowitej prawie 10,3 tys. mkw. powstanie przy Ośrodku Przygotowań Olimpijskich przy ul. Bronisława Czecha 1. Prace, na podstawie projektu Locum M. Paszyn, potrwają do końca czerwca 2016 roku.

Projektowany budynek zlokalizowany jest na tyłach kompleksu obiektów Centralnego Ośrodka Sportu-Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. Nowy obiekt hali treningowej jest połączony łącznikiem parterowym z istniejącym Budynkiem Ośrodka Sportu, czyli internatem oraz pływalnią.

Główną częścią obiektu stanowi sala sportowa treningowa z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej i ścianką wspinaczkową. Ze względu na duże gabaryty sali (długość), na ostatniej kondygnacji obiektu zlokalizowano bieżnie 4-torową o dystansie 60 m (o nawierzchni poliuretanowej).

W budynku znajdą się również dwie sale sportowe do treningów judo i zapasów. Obiekt zostanie pokryty płaskim dachem - dodatkowo zostanie wyposażony w instalację pomp ciepła i instalację solarną.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.