PARTNER PORTALU
  • BGK

Oni zbudują centrum kongresowe w Katowicach?

  • Przegląd prasy / Gazeta Wyborcza    17 czerwca 2011 - 22:55

Katowicki magistrat ujawnił w piątek nazwę firmy, która wygrała przetarg na budowę Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Zadanie powierzono polsko-czeskiemu konsorcjum - poinformowała Gazeta Wyborcza w Katowicach.
Do ogłoszonego zimą przetargu zgłosiło się dwanaście firm, wśród których byli najwięksi gracze na polskim rynku, jak Strabag, Budimex czy Mostostal Warszawa. Za najkorzystniejszą uznano jednak ofertę firm nieco mniej znanych. Międzynarodowe Centrum Kongresowe zbuduje konsorcjum, którego liderem jest warszawska Grupa 3J SA, a partnerem Unistav a.s. z Brna.

Jedynym kryterium oceny przysłanych ofert była cena. Szacowany koszt inwestycji to ponad 303 mln złotych. Ponad połowa tej kwoty to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Resztę dołoży miasto, które na ten cel zaciągnęło kredyt w Europejskim Banku Inwestycyjnym. MCK ma być gotowe w 2013 roku Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • TEOFIL, 2012-05-04 12:51:39

    Ludzie boją się głupiego prawa i wybierają bezpieczne(gorsze) oferty!!!Debilizm,prawdaż?
  • tycjan, 2012-05-04 09:22:54

    Jak to jest cena szacowana to 300 milionów a wygrywa firma za 200 milionów. Albo pomyłka osób wykonujących szacunkową wycene (ale o 100 milionów!!!! o tyle może się pomylić w szacowaniu kosztów uczeń z technikum budowalnego a nie specjalista) albo firma która wygrała oszuka przynajmniej połowę swoic...h podwykonawców.  rozwiń