PARTNER PORTALU
  • BGK

Ono zadecyduje o rozwoju

  • JL    3 listopada 2010 - 11:31
Ono zadecyduje o rozwoju

Uniwersytet Warszawski dzięki 270,2 mln zł dotacji z Unii wybuduje Centrum Nowych Technologii na Ochocie. Znajdą w nim miejsce dyscypliny naukowe decydujące o postępie technologicznym i cywilizacyjnym.
Uczelnia na inwestycje pozyskała ponad 270,2 mln zł z programu „Infrastruktura i środowisko”.

Powstaną dwa budynki na potrzeby dydaktyki. W CeNT I mieścić się będą sale wykładowe, seminaryjne oraz laboratoria dydaktyczne, z których korzystać będą studenci kierunków: biologia, chemia, biotechnologia, informatyka, ochrona środowiska oraz doktoranci.

Budynek CeNT II przeznaczony będzie dla Wydziału Fizyki. Prowadzona działalność w ramach Centrum będzie obejmowała przede wszystkim dziedziny związane z nowymi technologiami (biotechnologią, technologiami biomedycznymi, informatycznymi i informacyjnymi) oraz nowymi materiałami.

Budynki o łącznej powierzchni całkowitej 50 126,70 m² (powierzchnia użytkowa 41 532,49 m²), zostaną wzniesione na terenie Kampusu Ochota Uniwersytetu Warszawskiego.

Realizacja projektu wynika z potrzeby zapewnienia studentom, doktorantom i młodym naukowcom dostępu do nowoczesnej, dobrze wyposażonej infrastruktury dydaktycznej, która pozwoliłaby na to, by proces ich kształcenia, szczególnie w zakresie kierunków priorytetowych, był efektywny i nowoczesny.

Obecna podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod centrum minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska Minister Bieńkowska pogratulowała władzom Uniwersytetu Warszawskiego wytrwałości najpierw w przygotowaniu idei nowoczesnego centrum, a następnie w sprawnej realizacji projektu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.