PARTNER PORTALU
  • BGK

Opera Wrocławska bez kasy na rozbudowę

  • PAP    24 października 2012 - 16:57
Opera Wrocławska bez kasy na rozbudowę

Nie będzie na razie rozbudowy Opery Wrocławskiej i budowy Sceny Letniej - zdecydował w środę zarząd województwa dolnośląskiego z dyrektorem Opery Wrocławskiej Ewą Michnik.
Jak poinformowała w środę Dagmara Turek-Samól, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, odstąpienie od realizacji projektu jest spowodowane obawą, że rozbudowy - której jeszcze nie rozpoczęto - nie uda się wykonać w zaplanowanym w terminie do czerwca 2015 r.

Początkowo zakładano, że prace będą prowadzone przez jednego wykonawcę. Ostatecznie okazało się, że rozbudowę opery i budowę sceny letniej trzeba podzielić na cztery etapy. "To znacznie podnosi ryzyko niezakończenia całości przed upływem terminu realizacji, wyznaczonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego" - mówiła Elżbieta Berezowska, skarbnik województwa.

Dodała, że niedotrzymanie terminu wiąże się z kolei z sankcją i zwrotem 50 mln zł dotacji wraz z odsetkami, a wnioskowanie o wydłużenie projektu nie będzie już wtedy możliwe.

"Rozbudowa Opery Wrocławskiej wraz z budową Sceny Letniej" miała powstać w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.

Umowę na rozbudowę Opery Wrocławskiej podpisał w listopadzie ubiegłego roku minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski. Całkowity koszt realizacji to ponad 103 mln zł, z czego połowa miała pochodzić ze środków unijnych.

W ramach projektu na zapleczu opery miały powstać sale prób, pomieszczenia administracyjne, w części podziemnej garderoby dla artystów, magazyn na dekoracje i rekwizyty oraz hol manewrowy z miejscami parkingowymi. Ponadto na powierzchni za operą, tuż obok Narodowego Forum Muzyki, miała być dobudowana Scena Letnia.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.