PARTNER PORTALU
  • BGK

Opera Wrocławska bez kasy na rozbudowę

  • PAP    24 października 2012 - 16:57
Opera Wrocławska bez kasy na rozbudowę

Nie będzie na razie rozbudowy Opery Wrocławskiej i budowy Sceny Letniej - zdecydował w środę zarząd województwa dolnośląskiego z dyrektorem Opery Wrocławskiej Ewą Michnik.
Jak poinformowała w środę Dagmara Turek-Samól, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, odstąpienie od realizacji projektu jest spowodowane obawą, że rozbudowy - której jeszcze nie rozpoczęto - nie uda się wykonać w zaplanowanym w terminie do czerwca 2015 r.

Początkowo zakładano, że prace będą prowadzone przez jednego wykonawcę. Ostatecznie okazało się, że rozbudowę opery i budowę sceny letniej trzeba podzielić na cztery etapy. "To znacznie podnosi ryzyko niezakończenia całości przed upływem terminu realizacji, wyznaczonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego" - mówiła Elżbieta Berezowska, skarbnik województwa.

Dodała, że niedotrzymanie terminu wiąże się z kolei z sankcją i zwrotem 50 mln zł dotacji wraz z odsetkami, a wnioskowanie o wydłużenie projektu nie będzie już wtedy możliwe.

"Rozbudowa Opery Wrocławskiej wraz z budową Sceny Letniej" miała powstać w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.

Umowę na rozbudowę Opery Wrocławskiej podpisał w listopadzie ubiegłego roku minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski. Całkowity koszt realizacji to ponad 103 mln zł, z czego połowa miała pochodzić ze środków unijnych.

W ramach projektu na zapleczu opery miały powstać sale prób, pomieszczenia administracyjne, w części podziemnej garderoby dla artystów, magazyn na dekoracje i rekwizyty oraz hol manewrowy z miejscami parkingowymi. Ponadto na powierzchni za operą, tuż obok Narodowego Forum Muzyki, miała być dobudowana Scena Letnia.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: