PARTNER PORTALU
 • BGK

Operacja na otwartym mieście

 • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Łódź    16 września 2011 - 08:57
Operacja na otwartym mieście

Tak urzędnicy nazywają rozpoczynającą się za miesiąc przebudowę dworca Łódź Fabryczna. Miasto kompletnie nie jest do tego zabiegu przygotowane.
Dworzec zostanie zamknięty 16 października. Inaczej pojadą pociągi, a tramwaje i autobusy kursować będą według nowego rozkładu. Zmieni się całkowicie układ komunikacyjny miasta – pisze „Gazeta Wyborcza Łódź”.

Czytaj też: Podpisanie umowy na Łódź Fabryczną

Na stacji nie ma informacji dla pasażerów, że za miesiąc dworzec zostanie zamknięty. Nie wiadomo jeszcze, gdzie będą zatrzymywały się pociągi ani jak będą kursowały.

Czytaj też: Przebudują Łódź Fabryczną

PKP Intercity zapewnia, że informacje dla podróżnych się pojawią. Powstaną dodatkowe punkty informacyjne z ulotkami z nowymi rozkładami jazdy.

Do nowej sytuacji mają zostać również dostosowane trasy autobusów i częstość kursowania tramwajów. Nikt nie potrafi powiedzieć, kiedy będzie nowy układ komunikacji miejskiej ani tym bardziej, jak będzie on wyglądał – podaje „Gazeta Wyborcza Łódź”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • leda, 2011-09-18 16:47:12

  mamy szczęście do wyjątkowo niekompetentnej ekipy w sferze infrastruktury - niestety, obie osoby z Łodzi. Tego horroru nie można sobie nawet wyobrazić, ale najgorsze, że nikt za to nie odpowie, bo po wyborach jednych już nie będzie, a drudzy nie będa znać tematu!
 • etap, 2011-09-16 19:50:38

  Niestety jaka jakość pseudowładzy taka inwestycja i jej konsekwencje dla łodzian. Przydałoby się odwołać Zdanowską(PO) i jej 32 doradców, tylko nie widać żadnego następcy.
 • ula, 2011-09-16 16:26:24

  Będzie wyglądać zupełnie inaczej bo zapadną się i popękają okoliczne kamienice np na Narutowicza.Nikt nie przewidział,że podwodne rzeki i strugi mogą utrudnić lub uniemożliwić etapy prac...Pijany architekt zaprojektował i niespełna rozumu ktoś zatwierdził...