PARTNER PORTALU
  • BGK

Operacja zamknięte Okęcie. Będzie chaos i zamieszanie?

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    2 września 2010 - 07:17
Operacja zamknięte Okęcie. Będzie chaos i zamieszanie?

Szykuje się wielkie lotnicze zamieszanie. W ten weekend zamknięte będzie Okęcie. Tysiące pasażerów nawet jeśli kupowało bilety z Warszawy, poleci np. z Łodzi. Dojazd na własny koszt.
W trzy weekendy września potrwa remont krzyżówki pasów startowych na Okęciu. Stołeczne lotnisko będzie zamknięte.

Część lotów, m.in. LOT-u czy British Airways, będzie w tych dniach odwołana, a pasażerowie polecą w innych terminach (LOT odwołuje ponad 600 połączeń). Przewoźnicy zwiększą liczbę samolotów latających z innych miast. Wizz Air czy Norwegian zdecydowały się przenieść loty do Łodzi, inni np. do Katowic. W przypadku Wizz Air do Łodzi przekierowane jest około 120 lotów, które obsłużą nawet kilkanaście tysięcy pasażerów – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Obecnie w Wizz Air cały czas można kupić bilety na loty z Warszawy w czasie, gdy lotnisko będzie zamknięte. Przewoźnik informuje jednak o zmianach w rozkładzie i zanim kupi się bilet na stronie internetowej, trzeba zaznaczyć, że wiadomość o przeniesieniu lotów do Łodzi do nas dotarła.

Loty do Łodzi przeniósł też Norwegian. Całkowity koszt dojazdu z Warszawy do Łodzi to kilkadziesiąt złotych i kilka straconych godzin. Gorzej mają pasażerowie, którzy wylatują z samego rana – ci mogą potrzebować noclegu.

Przewoźnicy się martwią, czy łódzkie lotnisko podoła zadaniu, bo port nie dostał wsparcia ze strony Urzędu Lotnictwa Cywilnego czy Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”.

Zdarzają się dni, gdy łódzkie lotnisko obsługuje ledwie kilka operacji lotniczych. Tymczasem w weekendy września dziennie będzie się odbywało nawet 40 rejsów. Władze lotniska pożyczyły dodatkowe schody do samolotu; pracownicy, którzy pracują w biurze, będą zatrudnieni do obsługi pasażerów. Miejska komunikacja ma dowozić pasażerów do dworca kolejowego dodatkowymi liniami – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • akn, 2010-09-09 22:40:19

    zacznie to bliżej, a za tem taniej niz dajmy na to takiego Gdańska,Wrocławia czy Rzeszowa!