PARTNER PORTALU
  • BGK

Opinia policji o stadionie we Wrocławiu

  • PAP    8 września 2011 - 19:17
Opinia policji o stadionie we Wrocławiu

Prawdopodobnie w piątek wydana zostanie opinia policji w sprawie bezpieczeństwa wrocławskiego stadionu budowanego na piłkarskie mistrzostwa Europy.
Na tym obiekcie zaplanowano w sobotę walkę bokserską pomiędzy Ukraińcem Witalijem Kliczką i Tomaszem Adamkiem.

Czytaj też: Pierwsze drogi przy stadionie zakończone

Jak powiedział w czwartek asp. sztab. Wojciech Wybraniec z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, funkcjonariusze wizytują stadion od dwóch dni i sprawdzanie będzie trwało także w piątek.

Czytaj też: Ponad 230 głośników na stadionie we Wrocławiu

„Za każdym razem wskazujemy, co wymaga jeszcze poprawy, ale jest jeszcze trochę czasu na przeprowadzenie zmian” – zaznaczył.

Czytaj też: Euro 2012: We Wrocławiu kończą montaż dachu

Policjanci nie mają większych zastrzeżeń co do przygotowania samego stadionu, ale problemem jest plac i zaplecze budowy. „Na czas walki konieczne jest np. ogrodzenie i zabezpieczenie parku maszyn czy uprzątnięcie leżących na poboczach kabli i drutów. Ponieważ impreza odbywa się wieczorem więc niezbędne jest także dodatkowe oświetlenie dróg i chodników prowadzących na stadion” – tłumaczył Wybraniec.

Funkcjonariusz podkreślił, że „z dnia na dzień prace porządkowe postępują i opinia policji zostanie wydana prawdopodobnie w piątek”.

Walka Adamka z Kliczką o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej organizacji WBC ma uświetnić otwarcie wrocławskiej areny budowanej na piłkarskie mistrzostwa Europy w przyszłym roku. Będzie to pierwszy pojedynek o mistrzostwo wagi ciężkiej organizowany w Polsce.

Relacja zostanie przekazana do ponad 110 krajów przez takie stacje telewizyjne, jak HBO (USA) czy RTL (Niemcy). Sprzedano już niemal wszystkie bilety i na trybunach zasiądzie około 40 tysięcy osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.