PARTNER PORTALU
  • BGK

Opole dostanie na pływalnię

  • PAP    23 listopada 2011 - 20:15
Opole dostanie na pływalnię

Opolski urząd miasta ma już umowę na dofinansowanie przez Ministerstwo Sportu budowy nowoczesnej pływalni. Rozstrzygnięto także przetarg na budowę, cena jest niższa od zakładanej o 10 mln zł - powiedział w środę wiceprezydent Opola, Krzysztof Kawałko.
- To oznacza, że na pewno otrzymamy ministerialne dofinansowanie, do tej pory mieliśmy tylko zapewnienie, że dostaniemy te pieniądze. Teraz umowa zostanie podpisana i odesłana do Warszawy, a my możemy ruszać z budową - zaznaczył Kawałko (zabierz głos/oceń prezydenta).

Czytaj też: Inwestycje w infrastrukturę sportową wciąż będą rosły?

Zakładany całkowity koszt budowy pływalni to ponad 52 mln zł. 22 mln to dotacja z ministerstwa. Ponad 24 miliony w budżecie przygotowało miasto, 6 mln ma do inwestycji dołożyć Politechnika Opolska. Nowoczesny 50-metrowy basen powstanie na terenie 2. kampusu opolskiej uczelni technicznej.

Oprócz głównej niecki, w której będzie można rozgrywać zawody rangi mistrzowskiej, pod dachem znajdą się również 25-metrowy basen rozgrzewkowy i basen solankowy, oraz tzw. rzeczka z prądem wody. Na widowni basenu według projektu będzie mogło zasiąść 650 osób. Całkowita powierzchnia kompleksu to ponad 4,5 tys. metrów kw.

W ratuszu rozstrzygnięto już przetarg na budowę basenu, cena jaką zaproponował wykonawca jest o 10 mln zł niższa niż zakładano w projekcie. "Oszczędności rozłożą się równomiernie na wszystkich, którzy angażują pieniądze w inwestycję. Dla miasta oznacza to dodatkowe ponad 5 mln zł. To na razie pieniądze wirtualne, ale bardzo nas cieszy ta oszczędność" - zaznaczył wiceprezydent.

Kawałko zapowiedział, że zaoszczędzone środki chciałby przeznaczyć na rewitalizację miejskiej infrastruktury sportowej - hali widowiskowo-sportowej "Okrąglak" i krytego lodowiska "Toropol".

- Mamy w budżecie zaplanowane 2,5 mln na remont +Okrąglaka+, a to na pewno za mało. Nie mamy za to pieniędzy na remont Toropolu, i zaoszczędzone środki powinny zostać przeznaczone na te cele - podkreślił wiceprezydent.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Sukien K., 2011-11-23 22:02:55

    Dostanie,ale klapsa!!!!!!