PARTNER PORTALU
  • BGK

Opole: Nieremontowany od lat deptak ma być reprezentacyjny

  • PAP/MN    4 października 2016 - 17:38
Opole: Nieremontowany od lat deptak ma być reprezentacyjny
Opole chce mieć reprezentacyjny deptak (fot. Rynek w Opolu, wikipedia.org)

• Samorząd Opola ogłosił konkurs na projekt rewitalizacji ul. Krakowskiej.
• Deptak ma zostać odnowiony i przebudowany tak, aby stać się reprezentacyjnym pasażem, z którego chętnie będą korzystać mieszkańcy i goście.
• Szacunkowy koszt prac to 19 mln zł. Lokalne władze liczą, że uda się pozyskać środki unijne na ten cel.
Konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej ul. Krakowskiej wraz z terenami przyległymi został ogłoszony w Biuletynie Informacji Publicznej Opola. Odnowienie tej ulicy jest jednym z głównych elementów programu rewitalizacji centrum Opola, konsultowanego obecnie z mieszkańcami.

Ulica Krakowska jest najważniejszą osią miasta łączącą dworzec główny PKP z Rynkiem, pełni rolę głównego pasażu o znaczeniu kulturalnym, handlowym, rekreacyjnym i reprezentacyjnym. Lokalne władze chcą poprawić estetykę tego miejsca i sprawić, by stało się dla mieszkańców bardziej przyjazne i komfortowe.

Przyjęte w konkursie rozwiązania będą podstawą do inwestycji związanych z wykorzystaniem środków na rewitalizację Opola. Maksymalny planowany łączny koszt wykonania prac realizowanych na podstawie pracy konkursowej oszacowano na 19 mln zł.

"Chcielibyśmy, by same prace przy ul. Krakowskiej były realizowane w latach 2017-18" - powiedziała rzeczniczka Urzędu Miasta Opola Katarzyna Oborska-Marciniak. Lokalne władze liczą, że na rewitalizację miasta uda się uzyskać środki w Unii Europejskiej.

Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie na projekt rewitalizacji można składać do 13 października. Uczestnicy zaproszeni do udziału w konkursie będą mogli składać swe prace do 8 grudnia 2016r. Werdykt sądu konkursowego zostanie ogłoszony 16 grudnia. Pula nagród pieniężnych za wykonanie i przeniesienie prawa do wybranych przez sąd konkursowy prac wynosi łącznie ponad 110 tys. zł

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.