PARTNER PORTALU
  • BGK

Opole otrzymało ponad sto milionów złotych na przebudowę dróg

  • PAP/KDS    28 lipca 2017 - 16:50
Opole otrzymało ponad sto milionów złotych na przebudowę dróg
Prace mają się rozpocząć w 2018 roku (fot. pixabay.com)

W 2018 roku Opole rozpocznie prace nad przebudową węzła komunikacyjnego w pobliżu Uniwersytetu Opolskiego. Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta w piątek (28 lipca) poinformował o otrzymaniu na ten cel 112 mln zł dotacji.
Przebudowa ma dotyczyć węzła na zbiegu ulic: Oleskiej, Batalionów Chłopskich, Bohaterów Monte Casino i Katowickiej. Kwota 112 mln złotych to dotacja ze środków unijnych z rządowego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Przebudowa węzła na skrzyżowaniu Oleskiej i Batalionów Chłopskich była postulowana od wielu lat z powodu dużego obciążenia ruchem kołowym i ciągle blokujących go korków. Przebudowa obejmuje nie tylko modernizację dróg dojazdowych do skrzyżowania, ale i budowę podwójnego ronda, przebicie tunelu w nasypie kolejowym i powstanie centrum przesiadkowego z infrastrukturą dla pieszych.

Zdaniem władz Opola, jest to kolejny krok zachęcający do korzystania mieszkańców i gości Opola z komunikacji publicznej i alternatywnych do ruchu samochodowego sposobów poruszania się po mieście. Prace nad przebudową drogi mogą rozpocząć się już w przyszłym roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.