PARTNER PORTALU
  • BGK

Opole sprzedało działkę za blisko 6 mln zł

  • PAP    19 kwietnia 2012 - 06:46

Firma Kamex za blisko 6 mln zł kupiła w środę od miasta 8-hektarową działkę na ul. Wschodniej. Wybuduje na niej halę produkcyjną o powierzchni ok. 7 tys. m kw.
Inwestycja ma być warta ok. 30 mln zł. Pracę w nowej hali znajdzie kilkadziesiąt osób.

W środę miasto Opole i firma Kamex podpisały akt notarialny w sprawie sprzedaży 8-hektarowej działki przy ul. Wschodniej, która pod koniec ubiegłego roku została włączona do opolskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Początkowo opolski ratusz chciał, by powstał tam browar. Jak powiedział prezydent Opola Ryszard Zembaczyński (zabierz głos/oceń prezydenta) był już nawet amerykański inwestor zainteresowany kupnem działki.

„Ale wycofał się z powodu kryzysu” – powiedział Zembaczyński. Rozmowy z firmą Kamex trwały kilka miesięcy. „Zdacydowaliśmy się na tę działkę, bo jest bardzo dobrze skomunikowana i ma dociągnięte wszystkie media” – powiedział w środę prezes firmy Kamex Henryk Małyska. – „Poza tym działka jest na tyle duża, że w razie potrzeby możliwa jest dalsza rozbudowa firmy”.

Małyska zapowiedział, że budowa hali na zakupionym od miasta terenie może ruszyć jeszcze w tym roku, jeśli uda się skompletować wszelkie potrzebne dokumenty. Zakończyć ma się do końca roku 2013. „W styczniu 2014 roku mam 50 urodziny i chciałbym by nowa hala była do tego czasu gotowa” – zapowiedział inwestor.

Zastępca prezydenta miasta Arkadiusz Wiśniewski podkreślił, że dla miasta ważne jest również to, że nowy inwestor pochodzi z Opolszczyzny (zabierz głos/oceń marszałka) – ma już dwie hale, w Pokoju oraz w Opolu na ul. Kaszubskiej. „To znaczy, że Opole jest interesującym miejscem na rozwijanie działalności nie tylko dla firm z zewnątrz, ale też dla naszych przedsiębiorców” – podsumował Wiśniewski.

Firam Kamex zatrudnia obecnie 120 osób. Powstała w 1993 roku jako firma współpracująca z niemieckim partnerem w zakresie produkcji części i zespołów maszyn dla przemysłu górniczego.Teraz główny profil jej działalności to produkcja i regeneracja siłowników, stojaków i podpór hydraulicznych dla przemysłu, górnictwa, rolnictwa, budownictwa i transportu. Swoje wyroby eksportuje m.in. do Niemiec, Rosji, Chin, Australii i Meksyku. Jej roczne obroty to ok. 30-40 mln zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.