PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolski "Okrąglak" po remoncie

  • aw/PAP    28 czerwca 2017 - 15:46
Opolski "Okrąglak" po remoncie
Opole (fot.arch.)

Blisko 40 mln zł kosztowała przebudowa opolskiego "Okrąglaka". Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski podczas prezentacji hali podkreślił, że to najnowocześniejszy obiekt tego typu pomiędzy Wrocławiem a Katowicami.
Z dawnego "Okrąglaka", który w przyszłym roku obchodziłby półwiecze istnienia, pozostał jedynie kształt kopuły. Przebudowa trwała ponad dwa lata i kosztowała 38,8 mln złotych, z czego 8,5 mln złotych stanowią środki z ministerstwa sportu.

- Nareszcie mamy w pełni nowoczesny obiekt, spełniający wymagania klubów sportowych, widzów i mediów. Chcemy, by był wykorzystywany na wielkie widowiska, o wymiarze krajowym i międzynarodowym. To będzie duma całego regionu - podkreślił prezydent Wiśniewski. W obiekcie mogą odbywać się zarówno imprezy o charakterze sportowym, jak i widowiska kulturalne.

Hala ma 20 m wysokości i ponad 7,5 tys. m kw. powierzchni i może gościć do 3,5 tysiąca widzów. Jej średnica to 82 metry. Sala jest wyposażona w nowoczesne oświetlenie ledowe i profesjonalny sprzęt nagłaśniający. Na zapleczu mieszą się m.in. pomieszczenia gastronomiczne i gabinety odnowy biologicznej. W sąsiedztwie hali jest parking na 250 samochodów.

Według informacji władz miasta, oficjalne otwarcie hali odbędzie się na początku września. Do tego czasu zostanie wybrana nowa nazwa obiektu. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.