PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie: 157 mln zł na inwestycje drogowe

  • PAP/JS    8 grudnia 2016 - 18:38
Opolskie: 157 mln zł na inwestycje drogowe
Z planowanej na inwestycje w 2017 r. kwoty 157 mln zł, 125 mln zł będzie pochodziło ze środków unijnych, a 4 mln zł z subwencji ogólnej. (fot.pixabay.com)

• W przyszłym roku samorząd województwa opolskiego wyda na inwestycje drogowe 157 mln zł.
• Zdecydowana większość pieniędzy zostanie przeznaczona na rozbudowę istniejących dróg wojewódzkich.
Jak podkreślił na konferencji prasowej członek zarządu województwa Szymon Ogłaza, mijający rok to początek dużych inwestycji w rozbudowę i modernizację głównych szlaków komunikacyjnych województwa. Od 2004 roku zrealizowano inwestycje drogowe o wartości 842 mln zł, z czego aż 156 mln zł to projekty rozpoczęte w 2016 roku.

Do najważniejszych inwestycji, które rozpoczęto w bieżącym roku zaliczył budowę obwodnicy Czarnowąs (120 mln zł - planowane zakończenie - wrzesień 2017 roku), rozbudowę drogi Piotrówka-Zawadzkie (20 mln zł) i modernizację sieci dojazdowej do autostrady A4 w Strzelcach Opolskich, gdzie kosztem 12 mln zł powstaje wiadukt oraz droga wyprowadzająca ruch tranzytowy z centrum miasta.

Z planowanej na inwestycje w 2017 r. kwoty 157 mln zł, 125 mln zł będzie pochodziło ze środków unijnych, a 4 mln zł z subwencji ogólnej.

W nowym roku, w ramach zadań strategicznych ma ruszyć m.in. budowa obwodnicy Malni i Choruli za 42 mln złotych, drugi etap modernizacji dojazdu do autostrady koło Strzelec Opolskich (21 mln zł) i rozbudowę dróg wojewódzkich koło Dobrodzienia, Mosznej, Kielczy, Krzywej Góry oraz łącznicy z węzłem "Olszowa" autostrady A4.

Czytaj też: Opolskie: Ponad 330 mln zł na inwestycje i rozwój przedsiębiorczości

Do zadań konkursowych, które będą rozpoczęte w 2017 roku wicemarszałek Ogłaza zaliczył m.in. rozbudowę dróg wojewódzkich w Racławicach Śląskich (18 mln zł), Branicach (13,5 mln zł), Niemodlinie (15 mln zł) i Przylesiu (8,5 mln zł).

"Mamy bardzo ambitny program inwestycyjny i sądzę, że wykonamy go w całości zgodnie z założonymi terminami. Mam tylko nadzieję, że nie dojdzie do kolejnych zmian w ustawie o zamówieniach publicznych. Nie zapominamy o ścieżkach dla pieszych i rowerzystów, które będą powstawały w ciągu takich tras, jak droga wojewódzka w Kolonowskiem, gdzie w ramach zadań własnych inwestujemy 8 mln zł" - wyliczał Ogłaza. Jedynym zadaniem z Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska będzie rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 420 na odcinku Pliszcz-granica państwa. Koszt tej inwestycji to 8 mln zł

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.