PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie: Duża inwestycja na drodze Olesno-Dobrodzień

  • PAP/JS    5 maja 2017 - 19:04
Opolskie: Duża inwestycja na drodze Olesno-Dobrodzień
Droga wojewódzka łącząca Olesno z Dobrodzieniem jest jednym z ważniejszych szlaków komunikacyjnych na północy województwa opolskiego (fot. Fotolia)

Od najbliższego poniedziałku (8 maja) zostanie wyłączona z ruchu droga wojewódzka z Olesna do Dobrodzienia - poinformował Arkadiusz Branicki z Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Opolu. Kierowcy muszą liczyć się z objazdami przez Lubliniec.
Droga wojewódzka łącząca Olesno z Dobrodzieniem jest jednym z ważniejszych szlaków komunikacyjnych na północy województwa opolskiego. Zgodnie z planami zamknięte zostanie 15 kilometrów drogi. Największą zmianę przejdzie jej odcinek pomiędzy miejscowością Kocury a Dobrodzieniem, gdzie za około 20 mln złotych zostanie wybudowana ponad 180-metrowa estakada.

"To jest wyjątkowo niebezpieczny odcinek drogi położony w dolinie przeciętej licznymi ciekami wodnymi. W ramach przebudowy zostaną zlikwidowane niebezpieczne zakręty, a jezdnia zostanie podniesiona ponad mokradła" - powiedział Branicki.

Drugi modernizowany odcinek drogi - to mierząca 5 km trasa Olesno-Wachów. Prace, których koszt wyceniono na 8 mln złotych, obejmą naprawę i modernizację jezdni, budowę ścieżek i chodników. Prace, których rozpoczęcie planowane jest na poniedziałek 8 maja, potrwają do końca listopada. Wymuszą na kierowcach korzystanie z 50-km objazdu przez Lubliniec. Drogowcy apelują do kierowców, by zwracali uwagę na znaki drogowe i informacje o planowanych zmianach w ruchu. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.