PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie: Mniej pieniędzy na drogi dojazdowe do pól w kasie województwa

  • PAP/JS    12 maja 2017 - 18:03
Opolskie: Mniej pieniędzy na drogi dojazdowe do pól w kasie województwa
W tym roku zostanie wybudowane 20 km dróg oraz zostanie kupiony sprzęt informatyczny i oprogramowanie dla sześciu powiatów (fot. pixabay)

Na przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych województwo opolskie wyda 3,5 mln złotych, choć zakwalifikowano wnioski na kwotę dwukrotnie wyższą - poinformował na konferencji prasowej wicemarszałek Antoni Konopka.
Pieniądze na dofinansowanie budowy i przebudowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych pochodzą z opłat wnoszonych przez inwestorów za wyłączenie gruntów z produkcji rolnej. Są one obligatoryjnie przeznaczane w ustawie - m.in. na drogi dojazdowe, budowę zbiorników małej retencji, rekultywację i zakup sprzętu informatycznego.

"W ubiegłym roku gminy i powiaty złożyły 56 wniosków o dofinansowanie swoich inwestycji. Z tej grupy 48 o łącznej wartości 6,9 mln złotych przeszło pozytywną weryfikację. Niestety, z powodu braku pieniędzy w tym roku możemy wesprzeć 23 projekty na kwotę 3,6 mln złotych" - powiedział Konopka. Według wicemarszałka, w tym roku zostanie wybudowane 20 km dróg oraz zostanie kupiony sprzęt informatyczny i oprogramowanie dla sześciu powiatów. Pozostałe projekty mogą liczyć na wsparcie w przypadku znalezienia oszczędności w budżecie województwa.

Antoni Konopka poinformował także, że od 1999 roku czyli od chwili powstania samorządu województwa, z pieniędzy pochodzących z opłat przeprowadzono budowę i przebudowę 492 km dróg dojazdowych za kwotę 76,4 mln złotych, a także kupiono oprogramowanie i sprzęt informatyczny za 1,6 mln złotych, wykonano rekultywację 22 ha gruntów oraz wybudowano zbiorniki małej retencji na 182 ha.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.