PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie: Mniej pieniędzy na drogi dojazdowe do pól w kasie województwa

  • PAP/JS    12 maja 2017 - 18:03
Opolskie: Mniej pieniędzy na drogi dojazdowe do pól w kasie województwa

W tym roku zostanie wybudowane 20 km dróg oraz zostanie kupiony sprzęt informatyczny i oprogramowanie dla sześciu powiatów (fot. pixabay)

Na przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych województwo opolskie wyda 3,5 mln złotych, choć zakwalifikowano wnioski na kwotę dwukrotnie wyższą - poinformował na konferencji prasowej wicemarszałek Antoni Konopka.
Pieniądze na dofinansowanie budowy i przebudowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych pochodzą z opłat wnoszonych przez inwestorów za wyłączenie gruntów z produkcji rolnej. Są one obligatoryjnie przeznaczane w ustawie - m.in. na drogi dojazdowe, budowę zbiorników małej retencji, rekultywację i zakup sprzętu informatycznego.

"W ubiegłym roku gminy i powiaty złożyły 56 wniosków o dofinansowanie swoich inwestycji. Z tej grupy 48 o łącznej wartości 6,9 mln złotych przeszło pozytywną weryfikację. Niestety, z powodu braku pieniędzy w tym roku możemy wesprzeć 23 projekty na kwotę 3,6 mln złotych" - powiedział Konopka. Według wicemarszałka, w tym roku zostanie wybudowane 20 km dróg oraz zostanie kupiony sprzęt informatyczny i oprogramowanie dla sześciu powiatów. Pozostałe projekty mogą liczyć na wsparcie w przypadku znalezienia oszczędności w budżecie województwa.

Antoni Konopka poinformował także, że od 1999 roku czyli od chwili powstania samorządu województwa, z pieniędzy pochodzących z opłat przeprowadzono budowę i przebudowę 492 km dróg dojazdowych za kwotę 76,4 mln złotych, a także kupiono oprogramowanie i sprzęt informatyczny za 1,6 mln złotych, wykonano rekultywację 22 ha gruntów oraz wybudowano zbiorniki małej retencji na 182 ha.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.