PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie. Obwodnica Choruli i Malni coraz bliżej

  • PAP/KDS    8 lutego 2018 - 16:44
Opolskie. Obwodnica Choruli i Malni coraz bliżej
Zakończenie budowy zaplanowano na 2019 rok. (fot.pixabay.com)

W czwartek (8.02) w opolskim urzędzie marszałkowskim podpisano umowę z wykonawcą obwodnicy Malni i Choruli. Budowa może ruszyć już w przyszłym tygodniu.
Koszt inwestycji to 41,3 mln złotych. Projekt zakłada powstanie zupełnie nowej drogi o długości 6 km, wybudowanej z betonu. Szacuje się, że na jej wykonanie potrzeba około 28 tysięcy metrów sześciennych betonu. Szlak, poprowadzony "nowym śladem" drogi wojewódzkiej nr 423, omijając Malnię i Chorulę od północy, doprowadzi ruch do skrzyżowania dróg wojewódzkich 423, 424 oraz 409 - do ronda pomiędzy Krapkowicami a Gogolinem.

Czytaj więcej: Mazowsze: 100 mln zł na przebudowę dróg powiatowych

Dzięki nowej drodze Opole zyska bezpośrednie połączenie z węzłem autostradowym "Gogolin", a mieszkańcy Malni i Choruli powinni radykalnie odczuć zmniejszenie natężenia ruchu w sąsiedztwie swoich domów.

Jak podkreślił członek zarządu województwa Szymon Ogłaza, nowa droga będzie pierwszą budowaną przez samorząd województwa w technologii betonowej i może służyć jako swojego rodzaju test dla tego typu inwestycji w przyszłości. Zakończenie budowy zaplanowano na 2019 rok. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.