PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie: pierwsze inwestycje drogowe z RPO mają poprawić dojazd do A4

  • pt    14 lipca 2015 - 15:09
Opolskie: pierwsze inwestycje drogowe z RPO mają poprawić dojazd do A4
Inwestyje z RPO mają poprawić dostępność do A4 w opolskim

Zarząd Województwa Opolskiego wybrał do dofinansowania trzy pierwsze projekty drogowe, współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.
Na początek, zaplanowano realizację projektów, które mają poprawić dostępność do autostrady A4, łączącej region z resztą kraju oraz połączenie komunikacyjne pomiędzy południową i północną częścią województwa.

Nowe i zmodernizowane drogi mają poprawić bezpieczeństwo transportu, zwiększyć atrakcyjność inwestycyjną regionu, ograniczyć korki i zlikwidować wąskie gardła komunikacyjne.

Lepszy dojazd do A4

Pierwszy projekt zakłada poprawę dostępności do węzłów autostrady A4 w Gogolinie i Olszowej – będzie to budowa nowego wiaduktu nad linią kolejową w ciągu drogi wojewódzkiej nr 426, budowa tej drogi w Strzelcach Opolskich oraz rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 494 na odcinku Olesno - Łowszów wraz z przebudową mostu.

Zaplanowano także rozbudowę ciągu komunikacyjnego na osi północ-południe - drogi wojewódzka nr 454 –rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 454 wraz z budową ciągu pieszego i rowerowego w miejscowości Kup.

Ostatnie z wybranych projektów to poprawa połączenia południowej części województwa opolskiego z autostradą A4 – będzie to rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 416 w miejscowości Pietna oraz nr 414 na odcinku Górki – Chrząszczyce.

Za realizację inwestycji, które powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku, będzie odpowiadał samorząd województwa opolskiego.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.