PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie: Prawie 48 mln zł na drogi lokalne

  • aw/PAP    26 lutego 2018 - 15:04
Opolskie: Prawie 48 mln zł na drogi lokalne
fot.ptwp

Prawie 48 mln złotych dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego otrzyma sześć projektów budowy dróg lokalnych - poinformował marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła. Całkowity koszt inwestycji to 73,5 mln zł.
Dotacje, o których poinformował marszałek województwa to wynik pierwszego etapu konkursu na przebudowę i rozbudowę dróg lokalnych. Jak poinformował marszałek Buła, w konkursie aż 15 projektów otrzymało oceny na poziomie przekraczającym 50 proc. i zarząd zamierza znaleźć sposoby na wsparcie pozostałych dziewięciu inwestycji w instytucjach Unii Europejskiej.

"To bardzo ważne projekty, najczęściej związane z poprowadzeniem odcinków dróg po nowym śladzie, co odciąży centra miast i wpłynie na komfort życia. Dlatego też w sposób formalny i zgodnie ze wszystkimi procedurami będziemy chcieli zwiększyć pulę dofinansowania" - powiedział marszałek Andrzej Buła.

Wśród sześciu inwestycji, które już otrzymały dofinansowanie, jest droga do terenu inwestycyjnego "Koźle Port", budowa dróg w gminach Skarbimierz, Reńska Wieś i Ujazd, przebudowa głównego ciągu komunikacyjnego na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Strzelcach Opolskich, drogi w Opolu, Głubczycach oraz rozbudowa ulicy Wyspiańskiego w Kędzierzynie-Koźlu.

Na konferencji prasowej przedstawiciele zarządu województwa podkreślali, że większość inwestycji jest związana z poprawą infrastruktury drogowej wokół terenów inwestycyjnych, co ma na celu rozwój gospodarczy całego województwa. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.