PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie: Transport ma być szybszy, wygodniejszy i bezpieczniejszy

  • pt    31 maja 2016 - 15:45
Opolskie: Transport ma być szybszy, wygodniejszy i bezpieczniejszy

Radni sejmiku opolskiego dyskutowali o plan tranportowych dla województwa (fot.opolskie.pl)

• Powstaje plan transportowy dla województwa opolskiego.
• Powiązane w nim zostaną wszystkie rodzaje transportu zbiorowego.
Podczas sesji opolskiego sejmiku Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa, poinformował o tworzeniu planu transportowego dla regionu, który zacznie obowiązywać od roku 2017.

Powiązane w nim zostaną wszystkie rodzaje transportu zbiorowego. Celem tych działań jest sprawienie by podróżowało się wygodniej, taniej, bezpieczniej i szybciej i by transport zbiorowy stał się alternatywą dla prywatnych środków komunikacji.

Łączna wartość planowanych nakładów na infrastrukturę drogową w najbliższych latach to 542,6 mln złotych, do przebudowy zaplanowano 110 km dróg.

Oprócz sztandarowej budowy obwodnicy Czarnowąsów i Dobrzenia, planowana jest poprawa dostępności do węzłów drogowych na A-4 i terenów inwestycyjnych, a przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa.

Zmiany zaplanowane są także w kolejnictwie. Nakładem 31,4 mln euro zmodernizowane zostaną trzy linie kolejowe: Opole – Nysa, Opole - Kluczbork i Nysa – Brzeg.

Samorząd dołoży także do modernizacji trasy E 30 Opole-Kędzierzyn-Koźle. Do 15 pojazdów szynowych, będących własnością samorządu województwa, dojdzie niebawem 5 pociągów elektrycznych typu Impuls (pierwszy już na wakacje).

- To pierwszy program, który podejmuje trud zrównoważenia układu komunikacyjnego pomiędzy różnymi częściami województwa - ocenił poseł Ryszard Wilczyński.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • mieszkaniec Namysłowa, 2016-06-03 18:55:47

    A co z linią 307 Kluczbork - Wrocław przez Namysłów, Oleśnicę?