PARTNER PORTALU
  • BGK

Opóźnia się remont pasa na Lotnisku Chopina

  • PAP    29 marca 2013 - 17:16
Opóźnia się remont pasa na Lotnisku Chopina

Remont generalny dłuższej drogi startowej na warszawskim Lotnisku Chopina rozpocznie się 22 kwietnia br., a nie 2 kwietnia jak wcześniej planowano - poinformował rzecznik portu Przemysław Przybylski. Jak poinformował, powodem opóźnienia jest zła pogoda.
Remont dłuższej drogi startowej o długości ok. 3700 metrów się zakończyć we wrześniu tego roku. W tym czasie wszystkie starty i lądowania samolotów odbywać się będą na drugiej, krótszej drodze o długości 2800 metrów. Oznacza to, że ścieżki podejścia do lądowania oraz korytarze startowe przebiegać będą nad Ursynowem oraz Ursusem. Remont obejmie zmianę nawierzchni progów drogi z betonowej na asfaltobetonową.

Czytaj też:  Remont drogi startowej Lotniska Chopina

Na całej długości wymieniona będzie też tzw. warstwa ścieralna i częściowo warstwa wiążąca, podniesiona zostanie nośność nawierzchni i zwiększony tzw. spadek poprzeczny drogi startowej (chodzi o jej pochylenie) do 1 proc., co ma poprawić odpływ wody. Równolegle z remontem drogi startowej wykonane zostaną również remonty dróg kołowania (to dojazdy do pasa startowego, hangarów lub terminali) Alfa, Romeo, Oscar i Sierra.

Jak tłumaczą władze stołecznego portu, remont jest konieczny, bo ostatni, poważniejszy, przeprowadzony był prawie 30 lat temu.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy, General Aviation oraz cargo. W 2012 r. z usług lotniska skorzystało ponad 9,5 mln osób. Od początku 2013 r. lotniska obsłużyło 1,31 mln pasażerów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Nieważny w III RP, 2013-04-02 18:48:09

    Najprostsza refleksja nasuwa pytanie, a czy z rozgrzebaniem pasa na Okęciu nie powinno poczekać się do ponownego uruchomienia Modlina???