PARTNER PORTALU
  • BGK

Opóźnienia na budowie krajowej 16

  • PAP    22 września 2011 - 19:55
Opóźnienia na budowie krajowej 16

Z powodu zbyt wolnego postępu prac na budowie odcinka drogi krajowej nr 16 Biskupiec - Borki Wielkie wykonawca tej inwestycji ma do 6 października przedstawić program naprawczy - podała w czwartek olsztyńska dyrekcja dróg krajowych i autostrad.
Rzecznik regionalnego oddziału GDDKiA w Olsztynie Karol Głębocki powiedział PAP, że głównym powodem, dla którego zobowiązano wykonawcę do przedstawienia programu naprawczego jest "niezadowalający" postęp prac.

Na rozpoczętej pod koniec lipca budowie, liczącego ponad 8 km odcinka drogi krajowej nr 16 z Biskupca do Borek Wielkich, wykonywane są obecnie prace ziemne. Oczyszczono teren po wykarczowanych drzewach i zdjęto wierzchnią warstwę ziemi.

Karol Głębocki poinformował również, że do GDDKiA dotarły informacje o kłopotach jednej z dwóch firm tworzących konsorcjum, które realizuje inwestycję. "W sierpniu sąd ogłosił postępowanie upadłościowe wobec firmy HYDROGEO-Polska S.A., dotychczasowego lidera konsorcjum" - powiedział rzecznik.

Zdaniem Głębockiego, nie powinno to jednak wpłynąć na przebieg budowy szesnastki. Jak zaznaczył, drugim z konsorcjantów jest austriacka firma ALPINE Bau GmbH. Zakończenie budowy planowane jest na grudzień 2012 r.

To nie pierwsze kłopoty z budową tego odcinka krajowej szesnastki. W styczniu 2011 r. w wyniku orzeczenia sądu GDDKiA musiała unieważnić pierwsze rozstrzygnięcie przetargu na tę inwestycję i dokonać ponownej oceny ofert. Stało się to na skutek skargi konsorcjum, którego oferta z najniższą ceną została odrzucona.

Po ponownej ocenie ofert wybrano konsorcjum firm HYDROGEO-Polska S.A oraz ALPINE Bau GmbH, które zbuduje drogę za 146,5 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • KOKOS, 2011-09-22 22:37:40

    Napewno dokładnie dają znać kiedy zakończenie prac będzie realne.
  • kurka&ząbek, 2011-09-22 22:37:07

    Ja licze,że nie będzie opóżnień !