Opóźnienia na budowie krajowej 16

Z powodu zbyt wolnego postępu prac na budowie odcinka drogi krajowej nr 16 Biskupiec - Borki Wielkie wykonawca tej inwestycji ma do 6 października przedstawić program naprawczy - podała w czwartek olsztyńska dyrekcja dróg krajowych i autostrad.
Opóźnienia na budowie krajowej 16
Rzecznik regionalnego oddziału GDDKiA w Olsztynie Karol Głębocki powiedział PAP, że głównym powodem, dla którego zobowiązano wykonawcę do przedstawienia programu naprawczego jest "niezadowalający" postęp prac.

Na rozpoczętej pod koniec lipca budowie, liczącego ponad 8 km odcinka drogi krajowej nr 16 z Biskupca do Borek Wielkich, wykonywane są obecnie prace ziemne. Oczyszczono teren po wykarczowanych drzewach i zdjęto wierzchnią warstwę ziemi.

Karol Głębocki poinformował również, że do GDDKiA dotarły informacje o kłopotach jednej z dwóch firm tworzących konsorcjum, które realizuje inwestycję. "W sierpniu sąd ogłosił postępowanie upadłościowe wobec firmy HYDROGEO-Polska S.A., dotychczasowego lidera konsorcjum" - powiedział rzecznik.

Zdaniem Głębockiego, nie powinno to jednak wpłynąć na przebieg budowy szesnastki. Jak zaznaczył, drugim z konsorcjantów jest austriacka firma ALPINE Bau GmbH. Zakończenie budowy planowane jest na grudzień 2012 r.

To nie pierwsze kłopoty z budową tego odcinka krajowej szesnastki. W styczniu 2011 r. w wyniku orzeczenia sądu GDDKiA musiała unieważnić pierwsze rozstrzygnięcie przetargu na tę inwestycję i dokonać ponownej oceny ofert. Stało się to na skutek skargi konsorcjum, którego oferta z najniższą ceną została odrzucona.

Po ponownej ocenie ofert wybrano konsorcjum firm HYDROGEO-Polska S.A oraz ALPINE Bau GmbH, które zbuduje drogę za 146,5 mln zł. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Napewno dokładnie dają znać kiedy zakończenie prac będzie realne.

KOKOS, 2011-09-22 22:37:40 odpowiedz

Ja licze,że nie będzie opóżnień !

kurka&ząbek, 2011-09-22 22:37:07 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE