Opóźnienia w rewitalizacji Buska-Zdroju

- Realizacja projektu rewitalizacji miasta jest opóźniona o 1,5 miesiąca, ale jeżeli w ciągu najbliższego miesiąca nie przyjdzie zima, to wykonawca zdąży z pracami - powiedział zastępca burmistrza miasta i gminy Busko-Zdrój Tomasz Mierzwa.
Opóźnienia w rewitalizacji Buska-Zdroju
"Ze względu na trudności z uzyskaniem materiałów firma Strabag (główny wykonawca - red.) zwróciła się do nas w celu przedłużenia jednego z etapów. Po przeanalizowaniu umowy wyraziliśmy na to zgodę bez karania wykonawcy. W umowie znajdowały się zapisy dopuszczające wydłużenie terminu ze względu na trudności z dostarczeniem materiałów" - dodał Mierzwa.

Rzecznik prasowy firmy Strabag Ewa Bałdyga podała w komunikacie, że z przyczyn niezależnych wykonawca musiał podjąć współpracę z nową firmą, która zapewni płynne dostawy materiałów budowlanych.

Nie wpłynie to jednak na opóźnienie prac w ustalonym terminie, które mają zakończyć się 15 grudnia - zapewnia Bałdyga.

Miasto planuje w II etapie rewitalizacji budowę placu targowego przy ulicy Batorego. Wiadomo już, że projekt będzie dofinansowany z funduszu urzędu marszałkowskiego. Ta inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu najbliższych trzech lat.

Jako III etap rewitalizacji zaplanowano przebudowę Placu Zwycięstwa. Obecnie trwa przygotowywanie specyfikacji technicznej i ogłoszenie przetargu na przebudowę placu. Projekt przewiduje zmianę organizacji ruchu w centrum miasta, zmianę nawierzchni z asfaltowej na kostkę brukową i położenie nowych chodników z płyt granitowych.

"W trakcie przebudowy Placu Zwycięstwa należy liczyć się z utrudnieniami i zamykaniem poszczególnych pierzei. Zamierzamy robić to jednak etapami i gdy jedna część Placu Zwycięstwa będzie zamknięta, to pozostałe będą dostępne dla ruchu. Te utrudnienia będą następowały już w trakcie budowy" - mówi Mierzwa.

Rewitalizacja miasta realizowana jest w ramach zadania "Wzrost estetyki i poprawa funkcjonalności przestrzeni publicznej Miasta Busko-Zdrój - etap I".

Do tej pory w ramach rewitalizacji przebudowano ulice w centrum miasta wraz z wymianą instalacji podziemnych, zmieniono organizację ruchu na ulicy Bohaterów Warszawy i w okolicy ulicy Poprzecznej, na której utworzono parking i przystanek dla autobusów. Całkowity koszt projektu wynosi 30,4 mln zł, wysokość dofinansowania unijnego to 18,2 mln zł. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE