PARTNER PORTALU
  • BGK

Opóźniona modernizacja trasy kolejowej

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Polski    16 maja 2013 - 07:17
Opóźniona modernizacja trasy kolejowej

Przez opóźnienia w modernizacji trasa z Krakowa do Rzeszowa może być gotowa dopiero pod koniec 2015 roku.
Na liczącej 150 kilometrów trasie z Krakowa do Rzeszowa kolejarzom udało się dotychczas wykonać zaledwie 30 proc. prac budowlanych. Praktycznie nie ma więc szans, aby - mimo wcześniejszych zapowiedzi pracowników PKP PLK - modernizacja torów skończyła się do początku 2015 roku.

Optymistyczna wersja zakłada, że nastąpi to pod koniec 2015. Jeśli i to się nie uda, kolejarze mogą stracić dwa miliardy złotych dofinansowania z Unii Europejskiej.

„Rzeczywiście, w tym momencie możemy ocenić, że wykonana została jedna trzecia prac, ale z miesiąca na miesiąc zwiększamy tempo robót" - przyznaje Maciej Dutkiewicz z PKP Polskie Linie Kolejowe.

Obecnie modernizacja torów jest prowadzona praktycznie na całym odcinku linii między Krakowem a Tarnowem i aż sześciu odcinkach pomiędzy Tarnowem a Rzeszowem.

„Myślę, że pierwsze skrócenie czasu przejazdu na tej trasie pasażerowie zaczną odczuwać w połowie przyszłego roku. Z prędkością 160 km/godz. pociągi zaczną kursować w 2015 roku, gdy będzie wykonany pełen zakres robót związanych ze sterowaniem ruchem kolejowym na tej linii" - przekonuje Dutkiewicz.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.