Opóźnione decyzje o warunkach zabudowy

  • Propertynews.pl/wyborcza.biz
  • 18-04-2013
  • drukuj
Warszawa należy do miast, w których urzędnicy najgorzej radzą sobie z wydawaniem decyzji o warunkach zabudowy. Brak decyzji jest tu lepszy niż decyzja zbyt szybka - ocenia Polski Związek Firm Deweloperskich.
Opóźnione decyzje o warunkach zabudowy

Popularne "wuzetki", to warunki zabudowy, o które inwestor musi się o nie starać, jeśli zamierza budować na terenie nie objętym miejscom planem zagospodarowania.

Według Kodeksu postępowania administracyjnego "wuzetka" powinna być wydana w 30 dni, zaś w szczególnie skomplikowanych przypadkach - w 60 dni.  Praktyka urzędów pokazuje jednak, że termin ten bywa bardzo mocno rozciągany - pisze portal wyborcza.biz.

Cały artykuł czytaj tu

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Prosze nie liczyć kolejnych dni kalendarzowych, lecz spojrzeć na proces wydawania "WuZetek" przez pryzmat art. 35. § 5. k.p.a.: Do terminów określonych w przepisach poprzedzających nie wlicza się terminów przewidzianych w przepisach prawa dla dokonania określonych czynności, okresów zawies...zenia postępowania oraz okresów opóźnień spowodowanych z winy strony albo z przyczyn niezależnych od organu. Powszechym efektem w/w przepisów jest to, że postępowania które kaledarzowo trwaja ok 3-5 miesięcy wg k.p.a. jest to 18 czy 28 dni. rozwiń

Grzegorz Dziwota, 2014-02-06 09:51:07 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE