Opóźnione decyzje o warunkach zabudowy

  • Propertynews.pl/wyborcza.biz
  • 18-04-2013
  • drukuj
Warszawa należy do miast, w których urzędnicy najgorzej radzą sobie z wydawaniem decyzji o warunkach zabudowy. Brak decyzji jest tu lepszy niż decyzja zbyt szybka - ocenia Polski Związek Firm Deweloperskich.
Opóźnione decyzje o warunkach zabudowy

Popularne "wuzetki", to warunki zabudowy, o które inwestor musi się o nie starać, jeśli zamierza budować na terenie nie objętym miejscom planem zagospodarowania.

Według Kodeksu postępowania administracyjnego "wuzetka" powinna być wydana w 30 dni, zaś w szczególnie skomplikowanych przypadkach - w 60 dni.  Praktyka urzędów pokazuje jednak, że termin ten bywa bardzo mocno rozciągany - pisze portal wyborcza.biz.

Cały artykuł czytaj tu

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Prosze nie liczyć kolejnych dni kalendarzowych, lecz spojrzeć na proces wydawania "WuZetek" przez pryzmat art. 35. § 5. k.p.a.: Do terminów określonych w przepisach poprzedzających nie wlicza się terminów przewidzianych w przepisach prawa dla dokonania określonych czynności, okresów zawies...zenia postępowania oraz okresów opóźnień spowodowanych z winy strony albo z przyczyn niezależnych od organu.
Powszechym efektem w/w przepisów jest to, że postępowania które kaledarzowo trwaja ok 3-5 miesięcy wg k.p.a. jest to 18 czy 28 dni.
rozwiń

Grzegorz Dziwota, 2014-02-06 09:51:07 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE