PARTNER PORTALU
  • BGK

Opracuj koncepcję Centrum Muzyki w Krakowie

  • ZWI    22 listopada 2012 - 19:52

Samorząd Województwa Małopolskiego ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji Centrum Muzyki przy Bulwarze Kurlandzkim w Krakowie.
Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 grudnia, a prace należy złożyć do 14 marca przyszłego roku.

Zadaniem uczestników konkursu, w którym może wziąć udział każdy uprawniony do projektowania, jest wykonanie ideowo-studialnej koncepcji urbanistycznoarchitektonicznej Centrum Muzyki.

Jak czytamy w regulaminie: "Intencją [...] jest, aby wyniki konkursu zainicjowały szeroką dyskusję na temat kształtu Centrum Muzyki w Krakowie i siedziby Filharmonii, dały możliwość dopracowania istotnych wymagań programowych i przestrzennych, a także ustalenia chłonności obszaru opracowania z uwzględnieniem możliwości lokalizacji otwartych funkcji publicznych, terenów zielonych i parkowych oraz ewentualnych wskazań dla lokalizacji funkcji komercyjnych".

Zwycięskie prace poznamy 22 marca przyszłego roku. Pula nagród wynosi 70 tys. zł, przy czym zwycięzca otrzyma 35 tys. zł.

Władze województwa zamierzają też zorganizować międzynarodowy konkurs urbanistyczno - architektoniczny, tak, aby w oparciu o wybrane założenia i opracowaną dokumentację, możliwa była realizacja inwestycji w latach 2015 - 2020 .

Po wielu wcześniejszych analizach i debatach przyjęto, że warto rozważyć lokalizację Centrum Muzyki wraz z wieloma usługami uzupełniającymi na terenie pozyskiwanym od wojska, o powierzchni ponad 12 ha, położonym nad Wisłą, przy Bulwarze Kurlandzkim. Założeniem jest, że w przyszłym Centrum Muzyki siedzibę znajdą m.in. zespoły artystyczne Filharmonii, Capelli Cracoviensis, Sinfonietty Cracovia. Uzupełnieniem byłby nowy kampus Akademii Muzycznej.

Od dwóch lat trwają prace koncepcyjne, przeprowadzono analizy dotyczące lokalizacji inwestycji i programu użytkowego.

Krakowski magistrat przypomina, że w październiku 2011 roku pomiędzy województwem małopolskim, gminą Kraków i Akademią Muzyczną w Krakowie podpisany został list intencyjny w sprawie budowy Centrum Muzyki w Krakowie.

W tym roku powołany został Komitet Honorowy Budowy Centrum Muzyki w Krakowie, którego celem jest patronowanie działaniom związanym z przygotowaniem i realizacją budowy Centrum Muzyki w Krakowie, w szczególności wspieranie procesu decyzyjnego i patronowanie debacie publicznej.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.