PARTNER PORTALU
  • BGK

"Orlik" także w Mszanie Dolnej

  • KB    30 kwietnia 2010 - 09:09

Mieszkańcy Mszany Dolnej doczekali się wielofunkcyjnego boiska wybudowanego w ramach programu „Moje boisko Orlik 2012”.
To już 74. taki  obiekt w Małopolsce. W uroczystym otwarciu w czwartek, 29 kwietnia, uczestniczył wicemarszałek Leszek Zegzda.

- Dzisiejszy dzień jest dowodem na to, że same marzenia nie wystarczą, potrzebna jest wytrwała praca i wyznaczanie nowych celów. Długo, bo prawie rok, czekaliśmy na naszego mszańskiego "orlika" – tymi słowami rozpoczął uroczystości burmistrz Mszany Dolnej Tadeusz Filipiak.

Reprezentując władze regionu wicemarszałek Leszek Zegzda, podkreślił, że „Orliki” już na stałe wpisały się w pejzaż Małopolski i nikogo nie trzeba przekonywać o słuszności tej idei. – Wspólny pomysł, wysiłek i współpraca dają znakomite efekty. W ubiegłym roku udało się otworzyć 45 „Orlików”, w tym roku otwieramy kolejne 44 obiekty,  a więc w niedługim czasie będziemy mieć ich prawie 100. Fakty mówią same za siebie – przekonywał wicemarszałek Zegzda.

Wicewojewoda Stanisław Sorys mówił o tym, że Program „Moje boisko Orlik” został bardzo dobrze przyjęty, nie tylko przez samorządowców, ale także młodzież i społeczności lokalne. – Te obiekty tętnią życiem do późnych godzin wieczornych. Szczególne podziękowania należą się samorządowcom, bo oprócz środków rządowych bardzo szybko samorząd województwa podjął działania, by zabezpieczyć w swoim budżecie środki finansowe na realizację projektów – podkreślił wicewojewoda.

Mszański orlik  kosztował ponad 1 mln zł.  Gmina przeznaczyła na tą inwestycję ponad 400 tys. zł , a resztę dołożyło Ministerstwo Sportu i Województwo Małopolskie.

W  uroczystym otwarciu uczestniczyli m.in.: wójt gminy Mszana Tadeusz  Patalita, radni województwa:  Urszula Nowogórska, Barbara Dziwisz oraz Grzegorz Biedroń.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.