PARTNER PORTALU
  • BGK

Orlik w Bogucinie już otwarty

  • 24swarzedz.pl (Joanna Gryczyńska)    18 października 2011 - 10:00

W Bogucinie, niedaleko Swarzędza, miało miejsce uroczyste otwarcie kompleksu boisk sportowych. Inwestycja zrealizowana została w ramach Programu „Moje Boisko - Orlik 2012”.
Rządowy program budowy boisk zakłada wybudowanie od 2008 do 2012 roku sportowego kompleksu w każdej gminie w Polsce. Przewodnie motto programu to hasło: "Zdrowe i uśmiechnięte dzieci - Najważniejsze!". Boiska budowane w ramach programu są wielofunkcyjne. Można na nich grać w piłkę nożną, w siatkówkę oraz w koszykówkę. Wszystkie Orliki są wyposażone w zaplecze w postaci szatni i toalet. Na wielu z nich dodatkowo postawione zostały place zabaw dla najmłodszych dzieci oraz otwarte siłownie.

 "Cieszę się bardzo, że oddajemy do użytku już trzeci taki obiekt na terenie naszej gminy" - powiedziała burmistrz Anna Tomicka. "Takie miejsca powstają dzięki pracy wielu osób, a także dzięki wsparciu wszystkich źródeł, które dofinansowują realizację projektu. Dwa wcześniej oddane Orliki znajdują się przy Szkole Podstawowej nr 5 w Swarzędzu oraz w Paczkowie. Obiekt udało się też stworzyć dzięki racjonalnym decyzjom i dobrej współpracy z radą miejską".

Orlik w Bogucinie na pewno będzie cieszyć się dużą popularnością. W miejscowości do tej pory brakowało profesjonalnego obiektu sportowego, na którym można nie tylko ćwiczyć swoje umiejętności, ale również aktywnie odpocząć z całą rodziną. W środę 19 października o godzinie 17.00 na orliku odbędzie się trening pokazowy, który poprowadzą trenerzy Akademii Reissa. Zaproszone są wszystkie dzieci w wieku 4-11 lat, a także kibice. Już niedługo orlik w Bogucinie stanie się areną treningową szkółki piłkarskiej. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.