PARTNER PORTALU
  • BGK

Orliki do 31 marca

  • lk    24 stycznia 2011 - 10:47

Jeszcze do 31 marca można składać wnioski o dotacje na dofinansowanie kompleksów sportowych, w ramach projektu "Moje Boisko -Orlik 2012".
Obecna edycja programu jest już czwartą. Na terenie całej Polski powstało już ponad 1500 boisk dla dzieci i młodzieży.

Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Orliki pękają w szwach od porannego otwarcia do późnych godzin nocnych. Popularność zawdzięczają kilku czynnikom. Zamiast  betonowej nawierzchni, pokryte są tartanem. Jest to dużo bezpieczniejsze rozwiązanie, ponieważ zmniejsza częstotliwość występowania kontuzji. Poza tym – młodzież już nie musi improwizować i stosować prowizorycznych rozwiązań, takich jak bramki z tornistrów. Ma do dyspozycji profesjonalną infrastrukturę do uprawiania więcej niż jednej dyscypliny – oprócz piłki nożnej na Orlikach można grać w koszykówkę, a także siatkówkę. A zimą, w ramach programu "Biały Orlik" - jeździć na łyżwach.

Intensywna eksploatacja sprawia, że kluczowa dla "żywotności" Orlika jest już sama faza projektowania. Jednym z podstawowych błędów są nieodpowiednio dobrane ogrodzenia.

- Ogrodzenie Orlika poddawane jest nieustannym uderzeniom i drganiom – mówi dr inż. arch. Przemysław Wojsznis – W związku z tym kraty powinny być odpowiedniej grubości. W przypadku wykorzystania ogrodzenia pozbawionego izolacji akustycznej, mocne uderzenia piłki będą uciążliwe dla mieszkańców pobliskich budynków – dodaje.

Czytaj też:

Fundusze na Orliki przepadły

Białe Orliki, czyli z łyżwami na boisko

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • golibroda, 2011-01-24 13:06:11

    Stanowczo za duże wydatki ! A ja cały czas siedzę i myślę...jak tu koniec z końcem związać.Naobiecywali a potem uciekli na narty albo inne tam uciechy...
  • ARD, 2011-01-24 12:49:39

    To juz ponad 1,5 miliarda PLN na to wydalismy. Dobrze ze mamy takie nadwyzki w budzecie.