Orliki pójdą pod sąd

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Gazeta Prawna
  • 22-06-2012
  • drukuj
163 samorządy otrzymały przedprocesowe pisma od firmy projektującej boiska. Powód: naruszenie praw autorskich do projektu.
Orliki pójdą pod sąd

Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń „Dziennika Gazety Prawnej”, firma Archi Plus (wcześniej Archisport), projektująca obiekty sportowe, wysłała wezwania do zapłaty 163 gminom, które wybudowały u siebie boiska w ramach rządowego programu „Moje Boisko – Orlik 2012”.

Czytaj też: Nadszarpnięta reputacja orlików

Firma zarzuca gminom, że skorzystały z jej projektu udostępnionego na stronie internetowej Ministerstwa Sportu, nie posiadając do niego praw autorskich. Najwyższe roszczenie o odszkodowanie wynosi 600 tys. zł.

Czytaj też: Orliki pod restrykcyjną ochroną

Pisma z wezwaniem do ugody trafiły już do lokalnych urzędów. Ruszyły już także pierwsze procesy sądowe w sprawie, m.in. w Przemyślu i Oleśnie.

Czytaj też: Orliki są sukcesem samorządów

„Pierwsza rozprawa była pod koniec maja, bo Ministerstwo Sportu poradziło nam, abyśmy nie wchodzili w żadne ugody. Tym bardziej że zamiary spółki są niejasne” – mówi w „Dzienniku Gazecie Prawnej” Joanna Nieszwiec-Jaszcz z urzędu miejskiego w Dobrodzieniu w woj. opolskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ale numer! i teraz będa problemy.

JOTKA, 2012-06-22 10:56:25 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE