PARTNER PORTALU
  • BGK

Orliki pójdą pod sąd

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Gazeta Prawna    22 czerwca 2012 - 07:05
Orliki pójdą pod sąd

163 samorządy otrzymały przedprocesowe pisma od firmy projektującej boiska. Powód: naruszenie praw autorskich do projektu.
Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń „Dziennika Gazety Prawnej”, firma Archi Plus (wcześniej Archisport), projektująca obiekty sportowe, wysłała wezwania do zapłaty 163 gminom, które wybudowały u siebie boiska w ramach rządowego programu „Moje Boisko – Orlik 2012”.

Czytaj też: Nadszarpnięta reputacja orlików

Firma zarzuca gminom, że skorzystały z jej projektu udostępnionego na stronie internetowej Ministerstwa Sportu, nie posiadając do niego praw autorskich. Najwyższe roszczenie o odszkodowanie wynosi 600 tys. zł.

Czytaj też: Orliki pod restrykcyjną ochroną

Pisma z wezwaniem do ugody trafiły już do lokalnych urzędów. Ruszyły już także pierwsze procesy sądowe w sprawie, m.in. w Przemyślu i Oleśnie.

Czytaj też: Orliki są sukcesem samorządów

„Pierwsza rozprawa była pod koniec maja, bo Ministerstwo Sportu poradziło nam, abyśmy nie wchodzili w żadne ugody. Tym bardziej że zamiary spółki są niejasne” – mówi w „Dzienniku Gazecie Prawnej” Joanna Nieszwiec-Jaszcz z urzędu miejskiego w Dobrodzieniu w woj. opolskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • JOTKA, 2012-06-22 10:56:25

    Ale numer! i teraz będa problemy.