PARTNER PORTALU
  • BGK

Orliki w formie zimowej

  • JL    13 października 2010 - 11:05

11 gmin Małopolski zgłosiło się do rządowego programu „Biały orlik”. Cztery z nich zapewniły, że mają wkład własny i zadeklarowały, że zakończą budowę lodowisk do końca grudnia tego roku.
Władze regionu jako priorytetowe zarekomendowały Ministerstwu Sportu i Turystyki lodowiska w Mochnaczce i w Wieliczce. Resort jeszcze w tym roku ma przystąpić do realizacji pilotażowego programu budowy składanych lodowisk oraz lodowisk stałych przy boiskach zbudowanych w ramach programu „Orlik 2012”.

Zarząd województwa mógł wskazać resortowi sportu dwie priorytetowe oraz dwie rezerwowe lokalizacje dla inwestycji, kwalifikujące się do dofinansowania z budżetu państwa w ramach programu (w wysokości 50 proc. kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 300 tys. zł).

Informację o możliwości udziału w programie otrzymały wszystkie jednostki samorządu terytorialnego w regionie. Gotowość do udziału w nim zgłosiło 11 gmin, z czego cztery zapewniły o zabezpieczeniu wkładu własnego. Spośród nich zarząd województwa rekomendował jako priorytetowe: gminy Krynicę-Zdrój (lodowisko miałoby powstać w Mochnaczce) i Wieliczkę (obiekt miałby powstać w Wieliczce przy parku Mickiewicza). Władze regionu jako lokalizacje zapasowe wskazały gminy: Raba Wyżna i Bukowno.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.