PARTNER PORTALU
  • BGK

Orlikowa wtopa finansowa

  • Przegląd prasy/Dziennik Łódzki    23 marca 2012 - 07:12
Orlikowa wtopa finansowa

To nieprawda, że orliki są darmowe. Dorośli za godzinę kopania piłki w Aleksandrowie Łódzkim muszą płacić 2 zł. Płacić każe sobie też Kraków, Białystok i okolice Ostrołęki.
W Aleksandrowie Łódzkim dzieci, młodzież i studenci nie płacą z korzystanie z orlika – pisze „Dziennik Łódzki”. Opłata ustalona przez gminę dla dorosłych pozwala utrzymać czystość w toaletach, kupić środki czystości, papier toaletowy i płacić rachunki za wodę.

Ministerstwo sportu zapowiedziało interwencję w tej sprawie. Według resortu samorządom nie wolno pobierać żadnych opłat z korzystanie z orlików. Gminy mogą sobie dorobić wykorzystując ogrodzenie orlika jako przestrzeń reklamową – informuje „Dziennik Łódzki”.

Więcej na ten temat tutaj. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • warszawianka, 2012-03-23 11:05:38

    a czy Orliki nie miały służyć dzieciom i młodzieży? w końcu buduje się je przy szkołach, więc to , że z nich korzystają za darmo jest oczywiste... Być może przeoczyłam tę informację, ale czy na nich powinni znajdować się dorośli, jeśli tak, to nie widzę jakiegoś ogromnego problemu z płaceniem 2 zło...tych...  rozwiń