PARTNER PORTALU
  • BGK

Osowa doczekała się ekranów akustycznych

  • www.Osowa24.pl    30 sierpnia 2012 - 12:37
Osowa doczekała się ekranów akustycznych

Po latach przepychanek i braku konkretnych decyzji, wreszcie zainstalowano ekrany akustyczne na osowskim odcinku obwodnicy Trójmiasta.
Z małym opóźnieniem w stosunku do zakładanych planów, ale wreszcie są, i skutecznie tłumią hałas chociażby na ulicy Galaktycznej.

Z opublikowanych raportów wynika, że Osowa jest jedna z najbardziej hałaśliwych dzielnic w Gdańsku. Mapy akustyczne nie pozostawiają złudzeń. Ruch generowany na drodze obwodowej przekracza nawet o 15 dB dopuszczalne normy hałasu i w dłuższym okresie może szkodzić zdrowiu mieszkańców. Stąd inicjatywa, której początki sięgają wielu lat wstecz.

Budowa ekranów akustycznych na węźle drogowym „Wysoka” Drogi Krajowej S6 Obwodnica Trójmiasta na odcinku od km 325+200 do km 326+700 wraz z rozbiórką ekranów istniejących, (to oficjalna nazwa inwestycji) miała zakończyć się na wiosnę, ale termin oddania do użytku został przedłużony do końca lipca. złudzeń.

Ruch generowany na drodze obwodowej przekracza nawet o 15 dB dopuszczalne normy hałasu i w dłuższym okresie może szkodzić zdrowiu mieszkańców.

Niestety jak powiedział Dawid Szczepański z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, z uwagi na problemy związane z dostawą wypełnień (paneli), termin zakończenia inwestycji uległ wydłużeniu. Planowany odbiór robót przewidziany jest na przełom sierpnia / września.

Ale jak widać jeszcze w sierpniu na Galaktycznej jest już zdecydowanie ciszej, co sami sprawdziliśmy. Miejmy nadzieję, że właśnie od strony ulicy Galaktycznej poprawiona będzie jeszcze estetyka wykonania. Szkoda że wykonawca nie umieścił większej ilości szklanych tafli, co pozwoliłoby na ograniczenie efektu klatki, jaki można odczuwać na tej ulicy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.