PARTNER PORTALU
  • BGK

Ostatnia łącznica Trasy Łazienkowskiej już gotowa

  • pt    30 grudnia 2014 - 12:55
Ostatnia łącznica Trasy Łazienkowskiej już gotowa
www.warszawa.pl

30 grudnia, ok. godz. 22.00, zostanie otwarta ostatnia odbudowana estakada Trasy Łazienkowskiej – z ul. Czerniakowskiej na trasę w stronę centrum Warszawy.
Włączona do ruchu zostanie łącznica z ul. Czerniakowskiej (od strony Wilanowa) na Trasę Łazienkowską w kierunku centrum.

Tym samym kierowcy będą już mieli do dyspozycji wszystkie łącznice na węźle Trasy Łazienkowskiej z Wisłostradą.

Czytaj: Wielu opóźnień inwestycji drogowych można uniknąć

Na swoją podstawową trasę wrócą autobusy linii 187, które w kierunku pętli Ursus-Niedźwiadek znowu będą jeździły ul. Czerniakowską, al. Armii Ludowej i ul. Wawelską.

Prace budowlane na węzłach Trasy Łazienkowskiej rozpoczęły się w czerwcu 2013 r. Wszystkie osiem łącznic na węźle z Wisłostradą i jedna na węźle z Wałem Miedzeszyńskim zostały najpierw wyburzone, następnie odbudowane.

Czytaj: W 2015 r. ruszą badania archeologiczne przed budową odcinka S7

Pierwsze cztery łącznice zostały oddane do użytku we wrześniu tego roku, kolejna – miesiąc później, a trzy następne w listopadzie. Dzisiaj dołącza do nich ostatnia odbudowana łącznica.

Zgodnie z umową, pozostałe prace, w tym budowa dodatkowego pasa do skrętu w prawo z ul. Czerniakowskiej w ul. Łazienkowską, zakończą się do kwietnia 2015 r. Koszt inwestycji to ok. 31 mln złotych.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.