PARTNER PORTALU
  • BGK

Ostatnie dotacje na suwalskie zabytki rozdane

  • Suwałki24.pl    21 sierpnia 2013 - 10:30
Ostatnie dotacje na suwalskie zabytki rozdane

Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz wręczył dwie ostatnie umowy na przyznanie dotacji na prace konserwatorskie i roboty budowlane przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków i objętych ochroną na terenie Suwałk.
- Dzięki 200 tysiącom złotych przeznaczonych na ten cel w tegorocznym budżecie uda się wyremontować 13 obiektów na terenie Suwałk - informuje Kamil Sznel, asystent prezydenta Suwałk.

- Po raz pierwszy w tegorocznym budżecie zarezerwowaliśmy kwotę, która była przeznaczona na remonty obiektów zabytkowych w Suwałkach - mówił Czesław Renkiewicz - Dzięki temu właścicielom budynków zabytkowych łatwiej będzie udźwignąć ciężar remontów, które często są konieczne do przeprowadzenia - dodał.

Ostatnie rozdanie pieniędzy zostało przeznaczone na dofinansowanie remontu dachu w kamienicy przy ulicy Kościuszki 87 oraz na remont drzwi wejściowych w molennie Gminy Wyznaniowej Wschodniego Kościoła Staroobrzędowego w Suwałkach przy ulicy Sejneńskiej. Jest to kolejno 22 tysiące i 9 tysięcy złotych.

Wcześniej dofinansowano remonty między innymi dachów w kamienicach przy ulicy Kościuszki 5, 15, 25A, 98 oraz Wigierskiej 9/11. Remont kapitalny przejdzie kamienica przy ulicy Emilii Plater 18. W kościele ewangelicko - augsburskim zostaną wyremontowane drzwi wejściowe a w cerkwi prawosławnej wyremontowana będzie główna wieża cerkwi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.