PARTNER PORTALU
  • BGK

Ostatnie działki z z białostockiej podstrefy suwalskiej SSE na sprzedaż

  • PAP    18 września 2013 - 09:24
Ostatnie działki z z białostockiej podstrefy suwalskiej SSE na sprzedaż

Trzy działki o łącznej powierzchni ponad 8 hektarów wystawiono na sprzedaż w podstrefie Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To ostatnie wolne grunty w białostockiej podstrefie.
Ogłoszenia przetargowe ukazały się w biuletynie informacji publicznej miasta Białegostoku i na stronie SSSE. Przetargi mają być rozstrzygane w listopadzie i grudniu 2013 r.

Na sprzedaż wystawiono działki o powierzchni: 2,06 ha, 3,37 ha i 3,34 ha. Cena wywoławcza za najmniejszą wynosi 3,6 mln zł netto. Grunt pod inwestycje, o powierzchni 3,37 ha ma cenę wywoławczą 6 mln zł, natomiast działka o powierzchni 3,34 ha 5 mln 410 tys. zł netto. Czy ostatnie działki znajdą nabywców będzie wiadomo 18 i 29 listopada oraz 10 grudnia.

Wiceprezes Suwalskiej SSSE odpowiedzialny za podstrefę Białystok Zbigniew Góralczyk poinformował, że każdą z działek o powierzchni około 3 ha interesują się po dwie firmy. Jak to określono w przekazanym we wtorek komunikacie - jedna z tych firm to bardzo duży i popularny inwestor z kapitałem zagranicznym; druga firma jest lokalna i prowadzi unikalną produkcję na światowym poziomie. Pozostałe zainteresowane firmy są z branż: motoryzacyjnej, poligraficznej oraz nowoczesnych technologii, w tym technologii informatycznych.

Zarządzający Suwalską Specjalną Strefą Ekonomiczną podkreślają, że w związku z dużym zainteresowaniem inwestorów gruntami pod inwestycje w strefie, należałoby myśleć o pozyskaniu kolejnych gruntów, które mogłyby być włączone do strefy. Prezes SSSE Robert Żyliński przypomina, że władze miasta, które będą podejmowały ostateczne decyzje w tej sprawie, składały już wcześniej takie deklaracje. SSSE byłaby np. zainteresowana gruntami o powierzchni 23 ha, obok podstrefy, które powstały w ramach budowy Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Budowa parku obejmowała uzbrojenie tych terenów.

"Tak duża inicjatywa byłaby bardzo ciekawym poszerzeniem oferty miasta i dałaby większe możliwości przedsiębiorcom" - dodaje w komunikacie prezes Robert Żyliński.

Podstrefa Białystok SSSE ma powierzchnię 30 hektarów, została utworzona w grudniu 2008 roku. Od jesieni 2012 roku działają tam pierwsze firmy: poligraficzna Masterpress oraz Bianor, która produkuje m.in. obudowy z tworzyw sztucznych na potrzeby sprzętu AGD.

Trwa budowa trzech hal produkcyjnych i części biurowej Bison Chucks SA, Hartowni Białystok SA i Odlewni Białystok SA - trzech spółek wywodzących się z białostockiej fabryki przyrządów i uchwytów Bison-Bial. Grunty mają też nabyte firma KAN i NIBE Biawar, ale nie rozpoczęły jeszcze inwestycji - poinformowała rzeczniczka SSSE Ewa Sokólska.

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna jest jedną z czternastu stref w Polsce. Na jej terenie działa 71 firm. SSSE zajmuje 343 hektarów w sześciu podstrefach: Suwałki, Białystok, Grajewo (Podlaskie), Ełk i Gołdap w województwie warmińsko-mazurskim, a także Małkinia Górna (woj. mazowieckie). W ciągu blisko 17 lat funkcjonowania firmy zainwestowały w strefie około 1,8 mld zł i utworzyły 6 tys. miejsc pracy. W najbliższym czasie ma zostać formalnie powołana podstrefa Łomża (Podlaskie).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.