PARTNER PORTALU
  • BGK

Ostatnie pozwolenie na budowę S3 wydane

  • PAP    1 kwietnia 2010 - 12:47

W czwartek wojewoda lubuski Helena Hatka poinformowała o wydaniu pozwolenia na budowę ostatniego z odcinków trasy w regionie - z Gorzowa do Międzyrzecza.
Do połowy 2013 roku będzie wybudowany lubuski odcinek drogi ekspresowej S3. W czwartek wojewoda lubuski Helena Hatka poinformowała o wydaniu pozwolenia na budowę ostatniego z odcinków trasy w regionie - z Gorzowa do Międzyrzecza.

GDDKiA ma już komplet niezbędnych pozwoleń i może rozpocząć realizację inwestycji wartej pięć mld zł. Wojewoda Helena Hatka podkreśliła, że niezbędne pozwolenia zostały wydane przed upływem ustawowych terminów.

- Jest to inwestycja, którą można nazwać osią województwa, która umożliwi bezproblemowy i bezpieczny transport, nie tylko dla mieszkańców naszego województwa, ale dla całej Zachodniej Polski - powiedział na konferencji prasowej dyrektor zielonogórskiego oddziału GDDKiA Przemysław Hamera.

Trasa S3 docelowo połączy Świnoujście z Lubawką na granicy z Czechami. Jej lubuski odcinek jest najdłuższy, łącznie liczy 184 km. Oddział GDDKiA w Zielonej Górze jest odpowiedzialny za realizację odcinka S3 od Gorzowa do Nowej Soli.

Ten 144 km fragment podzielono na pięć odcinków. Prace obejmą budowę od podstaw dwujezdniowej drogi na niektórych z nich oraz dobudowanie jezdni do istniejących fragmentów S3, m.in. obwodnic Gorzowa i Międzyrzecza i na odcinku z Sulechowa do Nowej Soli.

W ciągu drogi powstaną także nowe mosty przez Wartą w Gorzowie oraz Odrą w okolicach Sulechowa. Powstanie wiele węzłów drogowych oraz infrastruktura dla podróżnych i potrzebna do utrzymania drogi.

Inwestycja jest finansowana z Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2008-2012 oraz środków z Unii Europejskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.