PARTNER PORTALU
 • BGK

Ostra odpowiedź zarządu Balic

 • AW    20 lipca 2011 - 15:31
Ostra odpowiedź zarządu Balic

Zarząd krakowskiego lotniska twierdzi, że informacje rozpowszechniane przez wykonawcę robót w Morawicy są nieprawdziwe i rozważa skierowanie sprawy do sądu.
ZAKTUALIZOWANE. Grupa Skalski wykonawca prac budowlanych w Morawicy i reprezentująca ją Kancelaria Prawna Nieruchomościami zarzucają zarządowi lotniska w Balicach unikanie rozmów i brak decyzji co do projekt porozumienia regulującego współpracę lotniska i wykonawcy.

Czytaj też: Inwestor o Balicach: "Sparaliżowani" na własne życzenie

Zarząd Kraków Airport ripostuje natomiast, że twierdzenie, iż obecnie jakiekolwiek porozumienie operacyjne umożliwi prowadzenie budowy jest nieporozumieniem.

- Do wznowienia prac potrzebne jest spełnienie określonych prawem wymogów i zgoda nadzoru budowlanego, na co nie mamy wpływu. Kraków Airport pracuje nad zgodnym z przepisami rozwiązaniem zapewniającym bezpieczeństwo lotów i umożliwiającym prowadzenie przez inwestora prac, które mogłoby zostać wdrożone po uzyskaniu przez niego stosownych zezwoleń. Naszą opinię w tej sprawie przekazaliśmy do Urzędu Lotnictwa Cywilnego - czytamy w przesłanym do mediów oświadczeniu zarząd krakowskiego lotniska.

Zarząd powołuje się na ustawę Prawo lotnicze z którego wynika, że zarządzający lotniskiem odpowiada za jego bezpieczną eksploatację. - To właśnie bezpieczeństwo pasażerów jest naszym priorytetem i dlatego zawsze, gdy w ocenie kompetentnych służb lotniskowych pojawia się podejrzenie zagrożenia dla bezpieczeństwa, lotnisko musi zostać zamknięte - czytamy dalej w oświadczeniu.

Przedstawiciele lotniska twierdzą ponadto, że to Grupa Skalski i Kancelaria Prawna Nieruchomości wysuwa nieuzasadnione oskarżenia i próbuje wyrzeć nacisk na zarządzającego portem. 

- W tej sytuacji rozważamy skierowanie do sądu sprawy rozpowszechniania informacji nierzetelnych i godzących w dobre imię Kraków Airport - informuje zarząd lotniska.

Jak informowaliśmy wcześniej, wykonawca się niecierpliwi, ponieważ wciąż nie ma decyzji zarządu Portu Lotniczego Kraków - Balice wobec projektu porozumienia operacyjnego umożliwiającego prowadzenie budowy centrum logistycznego.

Przypomnijmy, po zamieszaniu jakie miało miejsce na początku miesiąca na krakowskim lotnisku, 14 lipca firma Skalski, generalny wykonawca inwestycji złożyła na biurko marszałka województwa małopolskiego oraz Portu Lotniczego Kraków - Balice i Polskiej Agencji Żeglugi projekt porozumienia regulującego współpracę lotniska i wykonawcy, umożliwiającego prowadzenie prac budowlanych w Morawicy w sposób bezwzględnie zapewniający bezpieczeństwo ruchu lotniczego. Do tej pory wykonawca nie doczekał się odpowiedzi i stanowiska zarządu w Balicach.

-  Władze krakowskiego lotniska nie przygotowały również żadnej opinii w tej sprawie dla państwowych instytucji lotniczych - twierdzi Dominik Wróbel, dyrektor zarządzający firmy Skalski. - Dotychczas zostaliśmy jedyni poinformowani przez lotnisko, że zostaniemy poinformowani w jakim terminie zostaniemy poinformowani o stanowisku Portu Lotniczego.  Żaden z tych terminów nie został dochowany. To zwykła arogancja - trudno nawet brać poprawkę, że Port Lotniczy jest firmą, która dopiero szuka prywatnego inwestora, która uzdrowi jej działalność - nie kryje oburzenia Dominik Wróbel.×
KOMENTARZE (3)

 • qwerty, 2011-07-21 17:01:51

  i bardzo dobrze powinni zamknąc to lotnisko. byłby pretekst aby autostrady szybciej budowac
 • a.n., 2011-07-21 09:15:47

  Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo, że chodzi o pieniądze. Stara prawda. A SKALSKI "rebuchy" nie da, a robotę skończy. Zobaczycie. Czy jesteśmy nadal zależni od aroganckich, niekompetentnych urzędników??? Czas z tym skończyć.
 • Gucio, 2011-07-20 15:54:25

  Urzednikow, ktorzy nie nadazaja za rzeczywistoscia nalezy po prostu ignorowac.