Ostra walka o miliardowy kontrakt

  • Rzeczpospolita
  • 29-12-2009
  • drukuj
Dwa konsorcja mogą złożyć wstępne oferty w przetargu na budowę dwóch bloków energetycznych w Elektrowni Opole. To największe w historii polskiej energetyki zlecenie.
Ostra walka o miliardowy kontrakt

Na placu boju pozostało konsorcjum Polimeksu-Mostostalu, Mostostalu Warszawa i Rafako oraz PBG, które zdecydowało się na współpracę z Techint Compagnia Technica Internazionale i Ansaldo z Włoch. Kontrakt wart jest około 10 mld zł. Informacji „Rzeczpospolitej” nie potwierdza Konrad Jaskóła, prezes Polimeksu-Mostostalu, mówiąc, że nie może komentować przebiegu przetargu dopóki informacje na jego temat nie staną się publiczne.

Informacji na temat postępów w wyborze wykonawcy dwóch bloków energetycznych w Opolu odmawia również zleceniodawca, czyli Polska Grupa Energetyczna. Przedstawiciele PGE uzasadniają to poufnością trwającego postępowania.


Wiadomo, że na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2010 r. nastąpi podpisanie umowy z wybranym generalnym projektantem i realizatorem inwestycji. Na koniec 2010 r. planowane jest rozpoczęcie budowy. Uruchomienie bloku numer 5 ma nastąpić w 2015 r.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE