PARTNER PORTALU
  • BGK

Ostróda wyda krocie na Euro 2012

  • PAP    9 kwietnia 2010 - 16:18
Ostróda wyda krocie na Euro 2012

39 mln zł ma kosztować centrum pobytowe w Ostródzie na Euro 2012. Oto, co tam zrobią.
- 39 mln złotych ma kosztować budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Ostródzie (warmińsko-mazurskie), który może pełnić w czasie piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku rolę centrum pobytowego dla piłkarzy.

W piątek wiceburmistrz Ostródy Olgierd Dąbrowski podpisał umowę z wykonawcą inwestycji. Liderem konsorcjum jest "Przemysłówka" Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Holding. W skład konsorcjum wchodzi też Ekobud z Ostródy oraz Sportsystem z Olsztyna.

Jak poinformował zastępca prezesa "Przemysłówki" Waldemar Korczakowski, prace budowlane rozpoczną się w tym miesiącu, zakończenie planowane jest na 30 września 2011 r.

Inwestycja będzie w 70-proc. sfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury 2007-2013. Resztę stanowi wkład własny gminy. Budowa centrum pobytowego będzie największą inwestycją samorządową w powojennej historii Ostródy.

Kompleks sportowo-rekreacyjny zostanie usytuowany tuż nad brzegiem Jeziora Drwęckiego, poza centrum miasta, z dala od ruchliwych i uciążliwych ulic. Jak zapewniają pomysłodawcy, miejsce to zapewni ekipie piłkarskiej intymność i bezpieczeństwo. Kompleks zajmie powierzchnię ponad 7 ha i obejmie teren obecnego stadionu oraz przyległego do niego, dawnego zespołu parkowego - Parku Collisa.

Najważniejszą, centralną częścią kompleksu będzie stadion piłkarski. Zaprojektowano go zgodnie z wymogami PZPN oraz przepisami FIFA, określającymi standardy centrów pobytowych Euro 2012. Obiekt składać się będzie z boiska głównego o nawierzchni z trawy naturalnej i wymiarach 68 na 105 m, z podgrzewaną w razie niesprzyjającej aury płytą, otoczonego zadaszonymi trybunami dla 5004 widzów. Sztuczne oświetlenie boiska głównego spełniać będzie wszystkie wymogi transmisji telewizyjnych. Obok powstanie boisko treningowe z nawierzchnią z trawy syntetycznej, o wymiarach 65 na 90 m, również oświetlone. W budynku zaplecza znajdą się: szatnia dla zawodników, pomieszczenia dla trenerów i dla sędziów, gabinet odnowy biologicznej oraz sale konferencyjne z tarasami widokowymi.

W bezpośrednim sąsiedztwie stadionu piłkarskiego przewidziano sześć kortów tenisowych (w tym dwóch zadaszonych, całorocznych), odkryte, całoroczne lodowisko z nawierzchnią ze sztucznego lodu, ściankę wspinaczkową oraz rampę skateboardową. W drugim obiekcie turystyczno-rekreacyjnym, tzw. Parku Collisa zaprojektowano wiele miejsc z urządzeniami rekreacyjnymi, m.in. ścieżki zdrowia, mini-golf, linarium i skałki wspinaczkowe, siłownię plenerową, stoły do ping-ponga, a także boisko do siatkówki i koszykówki. Zabytkowy park zostanie odrestaurowany i wzbogacony stylowymi meblami ogrodowymi, oświetleniem, rzeźbami oraz obsadzony roślinami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.