PARTNER PORTALU
  • BGK

Ostrołęka: tymczasowy most w Ostrołęce otwarty

  • PAP/JS    2 stycznia 2018 - 20:54
Ostrołęka: tymczasowy most w Ostrołęce otwarty
Budowa przeprawy pochłonęła ponad 10,5 mln zł. Inwestycję wsparła finansowo spółka Energa, która poniosła koszty budowy dróg dojazdowych. (fot. mat. pras.)

W Ostrołęce otwarto tymczasowy most na rzece Narew. Przeprawa rozstawiona została między tzw. "starym mostem" a mostem Madalińskiego, wzdłuż drogi krajowej nr 61 łączącej Warszawę z Augustowem.
"Dwa i pół roku temu pewnie bym nie uwierzył, że samorząd poradzi sobie z tak wielką inwestycją. Dzisiaj już wiem, że pierwsza część bardzo dużego przedsięwzięcia już jest, a w najbliższych dniach ruszy przebudowa mostu starego"- powiedział prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski.

Budowa przeprawy pochłonęła ponad 10,5 mln zł. Inwestycję wsparła finansowo spółka Energa, która poniosła koszty budowy dróg dojazdowych.

Most umożliwia pokonanie Narwi w czasie remontu tzw. "starego mostu", znajdującego się na drodze krajowej nr 61, łączącej Warszawę z Augustowem (równolegle z drogą krajową nr 8). Nie wszyscy będą jednak mogli nim przejechać. Ograniczenia dotyczyć będą aut o masie powyżej 40 ton oraz firm, które nie otrzymają stosownych pozwoleń.

Aby skorzystać z przeprawy, przedsiębiorcy muszą złożyć odpowiedni wniosek WD-W-13 do Urzędu Miasta, zamieszczony na stronie http://bip.um.ostroleka.pl/cases/content/993.

Zezwolenia na przejazd tymczasowym mostem wydawane są dla przedsiębiorców z miasta i powiatu ostrołęckiego, zaś wnioski przedsiębiorców z innych miejscowości czy też powiatu, miasto rozpatruje indywidualnie i decyduje o wydaniu stosownego pozwolenia.

Objazdy Ostrołęki dla ciężarowego ruchu tranzytowego nadal pozostają utrzymane.

Jadący od strony Warszawy (DK61) oraz Ciechanowa (DK60) mogą ominąć Ostrołękę przez Różan, jadąc dalej drogą krajową nr 60 w stronę Ostrowi Mazowieckiej - z możliwością kontynuacji podróży drogami: S8 - na Białystok, droga wojewódzka 677 - na Łomżę i dalej DK 61 na Augustów. Jadący od strony Olsztyna DK 53 mają możliwość przeprawienia się przez Narew w Nowogrodzie - jadąc drogą wojewódzką 645 (Myszyniec - Łomża). Jadący z kierunków północnych (Białystok, Suwałki, Augustów) mogą wykorzystać te same przeprawy (Nowogród, Różan) w celu ominięcia mostu na Narwi w Ostrołęce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • kermo, 2018-01-03 09:13:11

    A ten facet w sukience i czapce z czerwonym pomponikiem to po co tutaj? O ile przez to wzrósł koszt inwestycji?