PARTNER PORTALU
  • BGK

Ostrów Wielkopolski: Muzeum 3D oraz pierwsza mediateka w Wielkopolsce coraz bliżej

  • aw/PAP    12 czerwca 2017 - 12:53
Ostrów Wielkopolski: Muzeum 3D oraz pierwsza mediateka w Wielkopolsce coraz bliżej
Wymienione inwestycje powstaną w ramach dofinansowania z Unii Europejskiej dla Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (fot. UM Ostrów Wlkp.)

Wartość całego projektu to 6 milionów złotych, a kwota dofinansowania z urzędu marszałkowskiego wyniosła blisko 5 milionów.
Samorząd Ostrowa otrzymał z urzędu marszałkowskiego w Poznaniu wsparcie w kwocie 5 mln zł na przedsięwzięcia związane z zachowaniem, ochroną, promowaniem i rozwojem dziedzictwa naturalnego i kulturowego, które wpisują się w ramy Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Aglomeracji Kalisko - Ostrowskiej. Dzięki temu w mieście powstaną Muzeum 3d oraz mediateka.

Muzeum 3d powstanie jeszcze w 2017 roku. Jak powiedziała wiceprezydent Ostrowa Wlkp. Ewa Matecka, nie będzie to typowe muzeum z gablotami.

- Zwiedzający zostaną przeniesieni w świat XIX - wiecznego Ostrowa. Posłuchamy gwaru ówczesnego miasta, historii mieszkańców, zobaczymy witryny sklepowe, wypijemy kawę w dawnej kawiarni, a w kinie obejrzymy archiwalne filmy z epoki - powiedziała wiceprezydent.

Natomiast biblioteka multimedialna powstanie w pierwszym kwartale 2018 roku. - Projekt określa się jako innowacyjny ze względu na brak podobnego w całej Wielkopolsce- - powiedziała Matecka.

Wiceprezydent poinformowała, że jest to 11. projekt biblioteki multimedialnej w Polsce i najbardziej aktualny ze względu na zastosowanie najnowszych materiałów multimedialnych, oprogramowania oraz nośników dźwięku, obrazu, literatury i informacji.

- Powstaną interaktywne ściany, monitory bezszwowe, zastępujące punkt informacyjny oraz dotykowe monitory - powiedziała wiceprezydent.

Jak dodała prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek, najcenniejsze w tych projektach jest to, że historia łączona jest w nich z bardzo nowoczesnym sposobem jej przekazywania.

- Wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, by pokazać ją w jak najatrakcyjniejszej formie - powiedziała. Muzeum 3D powstanie z ostrowskim ratuszu, a mediateka w budynku przy ulicy Kolejowej. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.