PARTNER PORTALU
 • BGK

Ostrzeżenie przed intensywnymi śnieżycami

 • PAP    8 grudnia 2010 - 12:56

Od środowego popołudnia w woj. zachodniopomorskim wystąpią zawieje i zamiecie śnieżne, spowodowane dość silnym, porywistym, wiatrem z kierunków północnych - ostrzega Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie.
Wiatr będzie wiać w porywach do 50 km/h, towarzyszyć mu będą opady śniegu. Prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej do 15 cm.

WCZK radzi, aby w tym czasie ograniczyć do minimum opuszczanie mieszkań. Należy też sprawdzić miejsca pobytu wszystkich domowników i osób z najbliższego otoczenia oraz, w miarę możliwości, poinformować ich o zbliżającym się niebezpieczeństwie.

Jeżeli konieczna jest podróż autem, trzeba zatankować samochód do pełna, pamiętać o zabraniu ze sobą m.in. koca, ciepłej odzieży, żywności, termosu z gorącym napojem i łopaty - przypomniano.

Centrum przestrzega też pieszych by unikali przechodzenia wzdłuż ścian budynków, pod wystającymi dachami i balkonami, z których zwisają sople lub nawisy śnieżno-lodowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • WIRNIK, 2010-12-09 12:17:46

  W takim ŚNIEŻNYM WIRZE można wymarznć to fakt. Trzeba sobie pokupować sprzęt na mrozy.Ja dziś wnet to zrobię!?!
 • rolada, 2010-12-09 11:46:11

  zimą śnieżyce to chyba normalne zjawisko... a może zamiast narzekać to w jakieś ciepłe kozaki i wełniany szal wypadałoby się zaopatrzyć ?
 • podroznik po ciezkiej trasie, 2010-12-08 22:38:30

  wlasnie wrocilem z polnocy. jazda byla przeokropna. miejscami mgla przyslanila widok na wszystko i mozna bylo liczyc na metr widocznosci. szkoda, ze nikt przed mglami nie ostrzegl ! moze jutro bedzie lepiej...