PARTNER PORTALU
  • BGK

Osuwiska na drogach do zabezpieczenia

  • PAP    19 marca 2012 - 18:05

W tym roku zabezpieczone zostaną trzy osuwiska na drogach krajowych w województwie małopolskim: nr 75 w Łabowej oraz nr 28 w Siołkowej i Szymbarku. Osuwiska uaktywniły się podczas powodzi w 2010 roku.
Jak poinformowała w poniedziałek rzecznik krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Iwona Mikrut, zgodnie z umowami podpisanymi z wykonawcami tych prac, mają oni opracować dokumentację, wykonać roboty budowlane i sprawować nadzór autorski przy zabezpieczaniu osuwisk. Wszystkie prace powinny zostać zakończone jesienią tego roku.

W Szymbarku, na drodze krajowej nr 28, oprócz zabezpieczenia osuwiska o długości ok. 250 m i powierzchni ok. 1 tys. metrów kwadratowych ma zostać odbudowane 250 metrów uszkodzonej nawierzchni drogi oraz pobocza i odwodnienie. Koszt tych prac wyniesie blisko 935 tys. zł.

Zabezpieczane osuwisko w Łabowej ma ok. 250 m. długości i 2,5 tys. m. kw. powierzchni. Dodatkowo należy odbudować fragment drogi i pobocza, przebudować zatokę autobusową oraz przepusty. Koszt prac określono na prawie 1,6 mln zł.

Osuwisko w Siołkowej ma 100 m. długości, a jego powierzchnia wynosi 5,4 tys. m. kw. Podobnie jak w pozostałych inwestycjach, wykonawca odbuduje też fragment drogi i pobocza oraz przebuduje przepusty. Koszt inwestycji to prawie 1,5 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.