PARTNER PORTALU
  • BGK

Oświadczenie w sprawie kolejki linowej

  • GK    25 czerwca 2013 - 13:56
Oświadczenie w sprawie kolejki linowej

Działania zarządu spółki Polskie Koleje Górskie oraz jej akcjonariuszy-założycieli: burmistrza Zakopanego i wójtów Kościeliska, Poronina oraz Bukowiny Tatrzańskiej były zgodne z przepisami regulującymi funkcjonowanie samorządu gminnego.
Spółki PKP i PKG oświadczają, że podpisana 22 maja 2013 r. umowa sprzedaży 100 proc. akcji spółki PKL przez PKP na rzecz PKG była zawarta zgodnie z prawem i najlepszymi praktykami stosowanymi przy tego typu transakcjach.

Czytaj też: Radni przeciwni sprzedaży akcji PKG

"Umowa jest wiążąca i wszelkie oświadczenia sugerujące, że jest ona wynikiem działań niezgodnych z prawem uznajemy za próbę podważenia ładu prawnego w obszarze transakcji przejęć i fuzji na terenie Polski. Zagrażają one także przyszłości współpracy lokalnych władz i społeczności z inwestorami przy realizacji wielu projektów służących rozwojowi naszego kraju" - czytamy w oświadczeniu.

Dodatkowo, autorzy oświadczenia zapewniają, że cały proces był prowadzony zgodnie z prawem i w interesie Skarbu Państwa oraz że był skrupulatnie nadzorowany przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Działania burmistrza miasta Zakopane, wójtów gmin Kościelisko, Poronin i Bukowina Tatrzańska (akcjonariuszy - założycieli) oraz zarządu spółki Polskie Koleje Górskie były zgodne z przepisami regulującymi funkcjonowanie samorządu gminnego oraz z uchwałą Rady Miasta Zakopane w sprawie powołania PKG.

Czytaj też: Burmistrz i minister popełnili przestępstwo przy prywatyzacji PKL?

W jej uzasadnieniu oraz w statucie spółki radni jednoznacznie wyrazili wolę pozyskania partnera finansowego, który obejmie następnie większościowy pakiet akcji PKG.

Kryteriami wyboru - zgodnie z prawem - były cena oraz wiarygodność finansowa oferentów, a ponadto także plan rozwoju spółki i deklarowana wysokość dalszych inwestycji.

Jak czytamy dalej, spółka PKG zaoferowała najlepsze warunki cenowe, wykazała się wysoką wiarygodnością finansową (poświadczoną stosownymi dokumentami), przedstawiła rzetelny plan rozwoju spółki przy udziale silnego partnera finansowego.

Dodatkowo, strony zostały zapewnione, że zasady współpracy samorządów z inwestorem gwarantują zachowanie strategicznego wpływu lokalnej społeczności na przyszłość kolei górskich.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • alutka, 2013-06-25 21:33:44

    oświadczeń było wiele, ale tylko jedno takie prawdziwe...