PARTNER PORTALU
  • BGK

Oświęcim: Powiększono miejską strefę aktywności gospodarczej

  • PAP    2 czerwca 2015 - 15:51

Samorząd Oświęcimia zakończył rozbudowę miejskiej strefy aktywności gospodarczej Nowe Dwory. Zagospodarowanie dodatkowych 20 ha kosztowało 11 mln zł.
Pierwsi inwestorzy podpisali już umowy - podała we wtorek rzecznik magistratu w Oświęcimiu Katarzyna Kwiecień.

Strefa liczy obecnie 50 ha. Teren, o który została powiększona, został oświetlony i skanalizowany. Wybudowana na nim została droga serwisowa, dwie hale oraz budynek, w którym siedzibę znajdzie drugi w tym rejonie inkubator przedsiębiorczości.

"Hale wynajęła już spółka Hexja, która produkuje na potrzeby motoryzacji i lotnictwa. Zatrudnienie znajdzie kilkadziesiąt osób. W inkubatorze jest miejsce dla 18 startujących firm. Zgłosiło się już 10" - powiedziała Kwiecień.

Opłacało się inwestować w drogę serwisową

Jak dodała rzecznik dzięki drodze, którą samorząd wybudował, na terenie sąsiadującym z miejską strefą zdecydowała się zainwestować Alupol Films, spółka zależna od Alupol Packaging. Pod koniec kwietnia tam zakupiła 5 ha będących w granicach oświęcimskiej podstrefy Krakowskiej SSE. Wybuduje na nich zakład zajmujący się produkcją i uszlachetnianiem folii z tworzyw sztucznych oraz wytwarzaniem narzędzi wykorzystywanych w procesie druku opakowań giętkich.

Prace przy rozbudowie miejskiej strefy trwały ok. 2 lat. Samorząd pozyskał na realizację projektu 6 mln zł z UE, a reszta pochodziła z własnego budżetu.

W strefie aktywności gospodarczej Nowe Dwory w jej wcześniejszych granicach ulokowało się 25 firm z branży hurtowej, meblowej, motoryzacyjnej, transportowej i budowlanej. W pierwszym inkubatorze przedsiębiorczości działa ok. 30 firmy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.