PARTNER PORTALU
  • BGK

Oświęcim. Trzy firmy chcą wybudować parking wielopoziomowy

  • PAP/AH    13 kwietnia 2018 - 13:57
Oświęcim. Trzy firmy chcą wybudować parking wielopoziomowy
Parking wielopoziomowy typu Park and Ride powstanie przy dworcu kolejowym w Oświęcimiu, w miejscu, które zajmował wyburzany obecnie, nieczynny od wielu lat, hotel Glob. (fot. pixabay.com)

Oferty trzech firm wpłynęły w przetargu, który wyłoni wykonawcę wielopoziomowego parkingu przy dworcu kolejowym w Oświęcimiu. Rozstrzygnięcie może zapaść jeszcze w kwietniu.
- Przetarg może zostać rozstrzygnięty jeszcze w kwietniu, a podpisanie umowy na początku maja. Wykonawca będzie miał czas na realizację zadania, łącznie z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie obiektu, do końca kwietnia 2020 r. - powiedziała rzeczniczka władz miasta Katarzyna Kwiecień.

O umowę na budowę parkingu zabiegają: Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego z Bielska-Białej, Berger Bau Polska z Wrocławia i firma Zarmen z Warszawy. Oferty wahają się w przedziale od 19,3 mln zł do 33,4 mln zł.

Katarzyna Kwiecień przypomniała, że samorząd pozyskał na budowę parkingu 14,3 mln zł z funduszy UE.

Parking wielopoziomowy typu Park and Ride powstanie przy dworcu kolejowym w Oświęcimiu, w miejscu, które zajmował wyburzany obecnie, nieczynny od wielu lat, hotel Glob. Jego rozbiórka zakończy się jeszcze w kwietniu br.

Parking będzie miał cztery piętra. Zaparkuje w nim 300 samochodów. Na parterze zaprojektowano miejsca dla niepełnosprawnych. Tu też można będzie naładować akumulatory samochodów elektrycznych. Znajdą się miejsca dla rowerów, skuterów i motocykli.

W pobliżu parkingu wkrótce powstanie nowy dworzec PKP. Kolej ogłosiła już przetarg na jego budowę. Firmy mają czas na składanie ofert do 20 kwietnia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.